Minikler Cimnastikte, Büyükler Halterde!

Minikler Cimnastikte, Büyükler Halterde!

Her yıl çok sayıda başvurunun yapıldığı ve binlerce öğrencinin spor yapmak için tercih ettiği özellikle İlköğretim çağında ki çocuklarımızın tatile girdiği yaz aylarında serbest zamanlarını, uzman antrenörler nezaretinde düzenli ve en iyi şekilde değerlendirmeleri için mükemmel bir imkân olan spor okullarımız, aynı anda binlerce çocuğumuza ve gencimize spor yapma imkânı sağlıyor.

Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yaz Spor Okullarında Cimnastik ve Halter çalışmaları hızla sürüyor. Cimnastikciler çalışmalarını Yunus Emre Uyar Cimnastik Salonunda sürdürüyor. Küçük yaş gruplarında velilerin özellikle tercih ettiği Cimnastikte şuan ki kayıt sayısı 750’nin üzerine çıktı. Atatürk Stadyumu içerisinde yer alan Halter Salonunda çalışmalara devam eden haltercilerin sayısı ise 100’e yaklaştı.

5-18 yaş arası çocuk ve gençlerin ücretsiz olarak faydalandığı ve kayıtların hala devam ettiği toplam 23 branşta şu an için 6356 çocuk ve genç faydalanırken bu sayının dönem sonuna kadar 10 binin üzerine çıkması bekleniyor.

Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın