Konya'da şampiyonlar belli oldu!

Konya'da şampiyonlar belli oldu!

 
Türkiye Satranç Federasyonu faaliyet takviminde yer alan 2016 Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası ve 2016 Türkiye Satranç Birinci Ligi 17-22 Temmuz 2016 tarihleri arasında Konya’da yapıldı.

24 takım ve 315 sporcunun yarıştığı 2016 Türkiye Satranç Birinci Ligi sonunda ilk üç sırayı elde ederek 2017 Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi'ne yükselen takımlar Çanakkale Gökçeada Spor Kulübü, Sivas Varyant (Yöntem) Gençlik Satranç ve Spor Kulübü Derneği ve Karaman Belediye Spor Kulübü olurken; 68 takım ve 948 sporcunun mücadele ettiği 2016 Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası sonunda ilk altı sırayı elde ederek 2017 Türkiye Satranç Birinci Ligi'ne yükselme başarısı gösteren takımlar Yalova Belediye Spor Kulübü, Kahramanmaraş Satranç Spor Kulübü, Karaman Masterler Spor Kulübü, Antalya Olbia Satranç ve Spor Kulübü, Manisa Turkuaz Satranç Spor Kulübü Derneği ve Denizli Dr. Metin Sürmeli Satranç Kulübü oldu.

Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası ve Türkiye Satranç Birinci Ligi'nde takım ve masa derecesi elde eden sporcuların kupa ve madalyalarını Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürümüz Ali Kanber, Konya Basın Yayın Enformasyon Müdürü Cemil Paslı, TSF Başkan Vekili Prof. Dr. Yusuf Doğruer, Asbaşkan Halil Hilmi Darı ve Yönetim Kurulu Üyeleri verdi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor