Basketbolda yeni sezon fikstürü çekildi

Basketbolda yeni sezon fikstürü çekildi

Spor Toto Basketbol Ligi'nde 2016-2017 sezonu fikstürü İstanbul'da çekildi.
 
Polat Renaissance Hotel'de gerçekleştirilen kura çekim törenine, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) yönetim kurulu üyeleri, Basketbol Süper Ligi Direktörü Samer Şenbayrak ile ligde mücadele edecek takımların temsilcileri katıldı.
 
TBF Asbaşkanı Efe Aydan, törende yaptığı konuşmada, Spor Toto Basketbol Ligi'nde mücadelenin üst seviyede olduğunu belirterek, "Basketbol otoriteleri geçen sezon ligimizi 'en değerli lig' olarak değerlendirdi. Önümüzdeki sezon da aynı güzellikte, aynı çekişme içerisinde ve herkesi tatmin eden bir lig olmasını diliyorum. Yeni sezon tüm spor camiasına ve siz değerli kulüplerimize hayırlı olsun." dedi.
 
Samer Şenbayrak da ligin kalitesinin her geçen yıl arttığını vurgulayarak, "Yeni sezonda da tüm paydaşlarımızla çok önemli başarılara imza atacağımıza inanıyorum." ifadesini kullandı.

 Sezon 8 Ekim'de başlayacak
 
Ligde yeni sezon 8, 9 ve 10 Ekim'de oynanacak ilk hafta maçlarıyla başlayacak ve ilk yarı 23 Ocak 2017'de sona erecek.
 
Ligin ikinci yarısı 28 Ocak'ta start alacak ve normal sezon maçları 15 Mayıs 2017'de tamamlanacak.

 Statü
 
Toplam 16 takımın yer aldığı Spor Toto Basketbol Ligi'nde 2016-2017 sezonu, iki devreli lig usulüne göre oynanacak.
 
Normal sezonun 30 hafta süreceği ligde ilk 8 sırada yer alan takımlar play-off'a yükselecek.
 
Play-off serisi 0-0 başlayacak ve çeyrek finallerde 2, yarı finallerde de 3 galibiyet alan takım tur atlayacak. Finalde ise rakibi karşısında 4 galibiyet alan ekip, 2016-2017 sezonunun şampiyonu olacak.
 
Ligi son iki sırada bitirecek ekipler ise küme düşecek.
 
Polat Renaissance Hotel'de gerçekleştirilen kura çekimine göre, yeni sezonda ilk yarı fikstürü şöyle oluştu:
 
 1. Hafta (8-9-10 Ekim)

Demir İnşaat Büyükçekmece - Trabzonspor Medical Park
 
Galatasaray Odeabank - Best Balıkesir
 
TOFAŞ - Darüşşafaka Doğuş
 
Pınar Karşıyaka - Banvit
 
Yeşilgiresun Belediyespor - Gaziantep Basketbol
 
İstanbul Büyükşehir Belediyespor - Anadolu Efes
 
Muratbey Uşak Sportif - Fenerbahçe
 
Rönesans TED Ankara Kolejliler - Beşiktaş Sompo Japan
 
2. Hafta (15-16-17 Ekim)
 
Best Balıkesir - Demir İnşaat Büyükçekmece
 
TOFAŞ - Galatasaray Odeabank
 
Banvit - Darüşşafaka Doğuş
 
Gaziantep Basketbol - Pınar Karşıyaka
 
Trabzonspor Medical Park - Yeşilgiresun Belediyespor
 
Fenerbahçe - İstanbul Büyükşehir Belediyespor
 
Beşiktaş Sompo Japan - Muratbey Uşak Sportif
 
Anadolu Efes - Rönesans TED Ankara Kolejliler
 
 3. Hafta (22-23-24 Ekim)
 
Demir İnşaat Büyükçekmece - TOFAŞ
 
Galatasaray Odeabank - Banvit
 
Darüşşafaka Doğuş - Gaziantep Basketbol
 
Pınar Karşıyaka - Trabzonspor Medical Park
 
Yeşilgiresun Belediyespor - Fenerbahçe
 
İstanbul Büyükşehir Belediyespor - Beşiktaş Sompo Japan
 
Muratbey Uşak Sportif - Rönesans TED Ankara Kolejliler
 
Best Balıkesir - Anadolu Efes
 
 4. Hafta (29-30-31 Ekim)
 
Banvit - Demir İnşaat Büyükçekmece
 
Gaziantep Basketbol - Galatasaray Odeabank
 
Trabzonspor Medical Park - Darüşşafaka Doğuş
 
Fenerbahçe - Pınar Karşıyaka
 
Beşiktaş Sompo Japan - Yeşilgiresun Belediyespor
 
Rönesans TED Ankara Kolejliler - İstanbul Büyükşehir Belediyespor
 
Anadolu Efes - Muratbey Uşak Sportif
 
TOFAŞ - Best Balıkesir
 
 5. Hafta (5-6-7 Kasım)
 
Demir İnşaat Büyükçekmece - Gaziantep Basketbol
 
Galatasaray Odeabank - Trabzonspor Medical Park
 
Darüşşafaka Doğuş - Fenerbahçe
 
Pınar Karşıyaka - Beşiktaş Sompo Japan
 
Yeşilgiresun Belediyespor - Rönesans TED Ankara Kolejliler
 
İstanbul Büyükşehir Belediyespor - Muratbey Uşak Sportif
 
Best Balıkesir - Banvit
 
TOFAŞ - Anadolu Efes
 
 6. Hafta (12-13-14 Kasım)
 
Anadolu Efes - Demir İnşaat Büyükçekmece
 
Fenerbahçe - Galatasaray Odeabank
 
Beşiktaş Sompo Japan - Darüşşafaka Doğuş
 
Rönesans TED Ankara Kolejliler - Pınar Karşıyaka
 
Muratbey Uşak Sportif - Yeşilgiresun Belediyespor
 
Trabzonspor Medical Park - İstanbul Büyükşehir Belediyespor
 
Gaziantep Basketbol - Best Balıkesir
 
Banvit - TOFAŞ
 
 7. Hafta (19-20-21 Kasım)
 
Demir İnşaat Büyükçekmece - Fenerbahçe
 
Galatasaray Odeabank - Beşiktaş Sompo Japan
 
Darüşşafaka Doğuş - Rönesans TED Ankara Kolejliler
 
Pınar Karşıyaka - Muratbey Uşak Sportif
 
Yeşilgiresun Belediyespor - İstanbul Büyükşehir Belediyespor
 
Best Balıkesir - Trabzonspor Medical Park
 
TOFAŞ - Gaziantep Basketbol
 
Banvit - Anadolu Efes
 
 8. Hafta (26-27-28 Kasım)
 
Beşiktaş Sompo Japan - Demir İnşaat Büyükçekmece
 
Rönesans TED Ankara Kolejliler - Galatasaray Odeabank
 
Muratbey Uşak Sportif - Darüşşafaka Doğuş
 
İstanbul Büyükşehir Belediyespor - Pınar Karşıyaka
 
Anadolu Efes - Yeşilgiresun Belediyespor
 
Fenerbahçe - Best Balıkesir
 
Trabzonspor Medical Park - TOFAŞ
 
Gaziantep Basketbol - Banvit
 
 9. Hafta (3-4-5 Aralık)
 
Demir İnşaat Büyükçekmece - Rönesans TED Ankara Kolejliler
 
Galatasaray Odeabank - Muratbey Uşak Sportif
 
Darüşşafaka Doğuş - İstanbul Büyükşehir Belediyespor
 
Pınar Karşıyaka - Yeşilgiresun Belediyespor
 
Best Balıkesir - Beşiktaş Sompo Japan
 
TOFAŞ - Fenerbahçe
 
Banvit - Trabzonspor Medical Park
 
Gaziantep Basketbol - Anadolu Efes
 
 10. Hafta (10-11-12 Aralık)
 
Muratbey Uşak Sportif - Demir İnşaat Büyükçekmece
 
İstanbul Büyükşehir Belediyespor - Galatasaray Odeabank
 
Yeşilgiresun Belediyespor - Darüşşafaka Doğuş
 
Anadolu Efes - Pınar Karşıyaka
 
Rönesans TED Ankara Kolejliler - Best Balıkesir
 
Beşiktaş Sompo Japan - TOFAŞ
 
Fenerbahçe - Banvit
 
Trabzonspor Medical Park - Gaziantep Basketbol
 
 11. Hafta (17-18-19 Aralık)
 
Demir İnşaat Büyükçekmece - İstanbul Büyükşehir Belediyespor
 
Galatasaray Odeabank - Yeşilgiresun Belediyespor
 
Darüşşafaka Doğuş - Pınar Karşıyaka
 
Best Balıkesir - Muratbey Uşak Sportif
 
TOFAŞ - Rönesans TED Ankara Kolejliler
 
Banvit - Beşiktaş Sompo Japan
 
Gaziantep Basketbol - Fenerbahçe
 
Trabzonspor Medical Park - Anadolu Efes
 
 12. Hafta (24-25-26 Aralık)
 
Yeşilgiresun Belediyespor - Demir İnşaat Büyükçekmece
 
Pınar Karşıyaka - Galatasaray Odeabank
 
Anadolu Efes - Darüşşafaka Doğuş
 
İstanbul Büyükşehir Belediyespor - Best Balıkesir
 
Muratbey Uşak Sportif - TOFAŞ
 
Rönesans TED Ankara Kolejliler - Banvit
 
Beşiktaş Sompo Japan - Gaziantep Basketbol
 
Fenerbahçe - Trabzonspor Medical Park
 
 13. Hafta (31 Aralık-1-2 Ocak)
 
Demir İnşaat Büyükçekmece - Pınar Karşıyaka
 
Galatasaray Odeabank - Darüşşafaka Doğuş
 
Best Balıkesir - Yeşilgiresun Belediyespor
 
TOFAŞ - İstanbul Büyükşehir Belediyespor
 
Banvit - Muratbey Uşak Sportif
 
Gaziantep Basketbol - Rönesans TED Ankara Kolejliler
 
Trabzonspor Medical Park - Beşiktaş Sompo Japan
 
Fenerbahçe - Anadolu Efes
 
 14. Hafta (7-8-9 Ocak)
 
Darüşşafaka Doğuş - Demir İnşaat Büyükçekmece
 
Anadolu Efes - Galatasaray Odeabank
 
Pınar Karşıyaka - Best Balıkesir
 
Yeşilgiresun Belediyespor - TOFAŞ
 
İstanbul Büyükşehir Belediyespor - Banvit
 
Muratbey Uşak Sportif - Gaziantep Basketbol
 
Rönesans TED Ankara Kolejliler - Trabzonspor Medical Park
 
Beşiktaş Sompo Japan - Fenerbahçe
 
 15. Hafta (21-22-23 Ocak)
 
Demir İnşaat Büyükçekmece - Galatasaray Odeabank
 
Best Balıkesir - Darüşşafaka Doğuş
 
TOFAŞ - Pınar Karşıyaka
 
Banvit - Yeşilgiresun Belediyespor
 
Gaziantep Basketbol - İstanbul Büyükşehir Belediyespor
 
Trabzonspor Medical Park - Muratbey Uşak Sportif
 
Fenerbahçe - Rönesans TED Ankara Kolejliler
 
Beşiktaş Sompo Japan - Anadolu Efes
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın