Adriano imzayı attı

Adriano imzayı attı

    
Beşiktaş'ta, yeni transfer Adriano için imza töreni düzenlendi. Adriano, başarıya hala aç olduğunu kaydederken, "İnsan bir kere şampiyon olmanın tadını alınca hep şampiyon olmak ister. Buradaki arkadaşlarım da başarılı olmak istiyor. Beşiktaş için kupalar kazanmaya devam edeceğiz" dedi.
 
İmza töreninde başkan Fikret Orman'a teşekkür ederek sözlerine başlayan Adriano, "Pazarlık sürecinde çok büyük emeği geçti. Hocam ve takım arkadaşlarım beni çok iyi karşıladı. 5 sene Sevilla'la 6 sene Barcelona'da oynadım. Doğru anda doğru kulüpte olduğuma inanıyorum. Bütün Avrupa'da yaşadığım tecrübeleri takımıma yansıtmak istiyorum. Dün de ilk maçımı oynadım. Beni çok güzel karşıladılar. Taraftara teşekkür ediyorum." dedi.
 
Beşiktaş'a gelmeye nasıl karar verdin?" sorusuna ise Brezilyalı oyuncu, "Kulüp hakkında zaten hiçbir kuşkum yoktu. Başkanımızın da projelerini çok iyi biliyordum. Bu takım geçen sene şampiyon oldu. Eşimle şehri görmeye geldik. Söylenenlerin tersine çok farklı bir ortamla karşılaştık. Şehirden de çok etkilendim. Mükemmel bir şehirdeyim" yanıtını verdi.
 
Kendisini her geçen gün daha iyi hissettiğini kaydeden Brezilyalı oyuncu, "Hiçbir zaman adaptasyon problemi yaşamadım. Saha içinde biraz dil problemi var ancak tercümanların yardımlarıyla o da ortadan kalkıyor. Büyük bir takımdan Barcelona'dan geldim. Sevilla da kazanan bir takımdı. Kazanmaya alışkın takımlarda oynadım. Beşiktaş da böyle bir takım. Ben de bu takımın bir parçası olmak istiyorum. Her geçen gün performansımı üst seviyeye taşıyıp daha mutlu olmak istiyorum" diye konuştu.
 
"İSTANBUL ÇOK GÜVENİLİR ŞEHİR"
"Brezilya bizden 11 bin kilometre uzaklıkta. Ancak Türkler, Brezilyalılara kardeş diye bakıyor. Akraba gibi olduk. Bazılarının heykeli bile dikildi. Türkiye'de Beşiktaş hakkında neler düşündü. Messi ile vedalaşırken neder düşündü?" sorusunu gülerek karşılayan Adriano, "Türkiye'de önceden Sevilla'yla geldiğimde UEFA maçı oynamıştım. Burada oynayan idol olan futbolcu arkadaşlarım var. Hepsi kulüp şehir hakkında iyi referanslar verdiler. Kendim de gelip gördüm. Bir futbolcunun buraya adapte olmaması için neden yok. Çok güvenlikli bir şehir. Brezilya'dan 11 sene önce ayrıldım Avrupa'ya adapte oldum. Buraya da en kolay şekilde adapte olacağım" ifadelerini kullandı.
 
"İNSAN BİR KERE ŞAMPİYON OLMANIN TADINI ALINCA"
Beşiktaş'ın başarıyı hakettiğini ve kendisinin de şampiyon olmak istediğini dile getiren Brezilyalı oyuncu şöyle devam etti, "İnsan bir kere şampiyon olmanın tadını alınca hep şampiyon olmak ister. Kariyerim başarılarında olduğu ilk günlerdeki gibi midemde kelebekler uçuşuyor. Her zaman başarılı olmak istiyorum ve her zaman bu benim için böyleydi. Futbol hayatımı tamamlayıncaya kadar da böyle devam edecek. Takım içindeki arkadaşların da böyle düşündüğünü gördüm. Beşiktaş için kulapalar kazanmaya devam edeceğiz. Gördüğüm kadarıyla Beşiktaş bunları hak ediyor."
 
Arda Turan'ın transferi konusunda kendisine yardımcı olduğunu kaydeden Adriano, "Arda, transferim konusunda ilk günden itibaren çok iyi konuştu. Kulüpten çok iyi bahsetti. Başkanımızla beraber transferde önemli rol oynayan kişilerden biriydi. Kendisi de çok yetenekli bir oyuncu. Barcelona'da başarılar dilerim ve başarılı olacağına eminim." diyerek sözlerini noktaladı.
 
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın