Konspor

Luis Cavanda resmen Galatasaray'da

Luis Cavanda resmen Galatasaray'da

Luis Cavanda, Galatasaray ile 3 yıllık resmi sözleşme imzaladı. İmza töreninde, Jason Denayer'ın kendisini ikna ettiğini söyleyen Cavanda "Trabzonspor defteri kapandı, artık sadece Galatasaray'ı düşünüyorum" dedi.

Galatasaray, Trabzonspor'da kadro dışı kalan Luis Cavanda'yı 3 yıllığına resmen renklerine kattı. Belçikalı oyuncu, düzenlenen imza töreninde kendisini Jason Denayer'in ikna ettiğini söyledi.

Galatasaray'a transfer olduğu için çok mutlu olduğunu ve bir o kadar da onur duyduğunu söyleyen Luis Cavanda, "Galatasaray bir dünya kulubü. Galatasaray'a olumlu bir enerji taşıyacağıma inanıyorum. Başarılı olmak için takım arkadaşlarımla maksimum enerji sağlayacağım." dedi. 

Cavanda transfer sürecinin çok hızlı geliştiğinin hatırlatılması üzerine, "Trabzonspor'da kadro dışı kaldığımda Galatasaray'a gelmek aklımda yoktu. Galatasaray'ı biliyordum. Büyük bir takıma katılmak her zaman hedeflerim arasındaydı. Trabzonspor sayfası kapandı ve şimdi sadece Galatasaray'ı düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

"BENİ DENAYER İKNA ETTİ"

Muslera ile Lazio'da birlikte oynadığının hatırlatılması üzerine Cavanda, "Lazio'ya yeni katıldığım dönemde Muslera'yla sadece -merhaba,  -merhaba şeklinde bir diyaloğum oldu. Bu süreçte bana en çok Jason Denayer yardımcı oldu. Beni Denayer ikna etti. Ancak kendisinin Galatasaray'a yeniden kiralanıp kiralanmayacağı konusunda bir bilgim yok." diyerek vatandaşının transferde etkili olduğunu kamuoyuyla paylaştı.

Fizik kondisyonunun yeterli olduğunu kaydeden Cavanda, "Fizik olarak kendimi hazır hissediyorum. İlk 11'de oynar mıyım bilmiyorum ama ben hazırım." demekle yetindi.

Galatasaray'a yıllardır çok fazla sağ bek geldiği ve istikrar yakalanamadığı yönündeki yorum üzerine de Cavanda, "Böyle bir ön yargım yok. Olamaz da. Ama ben sahada elimden geleni yapıp gerisini antrenöre bırakacağım. Burada kalıcı olmak için elimden geleni yapacağım." açıklamalarını yaptı.

CAVANDA NE KADAR KAZANACAK?

Galatasaray, Luis Cavanda transferinin mali detaylarını kamuoyuyla paylaştı. Buna göre Belçikalı oyuncu için Sarı Kırmızılar, Trabzonspor'a 1 milyon 800 bin Euro ödeyecek. Cavanda'ya ise 3 yıl boyunca her sezon için 875 bin Euro sabit ücret ödeyecek. Cavanda ayrıca, oynadığı Lig ve UEFA maçlarında alınacak her bir puan için 4.000 Euro alacak. Primler, futbolcunun ilk 11'de oynadığı müsabakalar için %100, sonradan oyuna girdiği müsabakalar için %50 ve ilk 18 kişilik kadroda olup oyuna girmediği müsabakalar için %25 oranında ödenecek.

Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor