Konya'daki olaylarla ilgili 33 kişi aranıyor!

Konya'daki olaylarla ilgili 33 kişi aranıyor!

Geçtiğimiz hafta sonu Konya’da Galatasaray ile Beşiktaş arasında oynanan karşılaşmada maçtan çok olaylar konuşulmuştu hatırlayacaksınız. Emniyet Müdür Yardımcısı ile çok sayıda taraftarın yaralandığı olaylarla ilgili gözaltına alınan 13 kişinin polisteki işlemleri tamamlandı.

İşte ayrıntılar...
 Konya'daki olaylarla ilgili 33 kişi aranıyor! Eklenme :18 Ağustos 2016 16:57 / Güncellenme : 18 Ağustos 2016 17:08 Süper Lig şampiyonu Beşiktaş ile Ziraat Türkiye Kupası sahibi Galatasaray arasında Konya Büyükşehir Stadı'nda hafta sonu oynanan karşılaşmada, maçtan çok olaylar konuşuldu. Alınan önlemlere rağmen maç öncesi taraftarlar birbirine girdi; taşlar, sopalar, bıçaklar kullanıldı. 
 
Yolculuk sırasında verilen molalarda iki takımın taraftarları karşı karşıya gelince yaralananlar oldu, bazıları hastaneye kaldırıldı. 
 
Maç sırasında ise Konya Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Aldı tribünden atılan meşalenin başına isabet etmesi sonucu yaralandı. Maçtan sonra ortaya çıkan görüntüler ise polisin daha büyük olayları önlediğini ortaya çıkardı.
 
Şehir girişlerinde taraftar otobüslerinde yapılan aramalarda silah, döner bıçağı, kama, balta, çekiç, maket bıçağı, tokmak, zincir, beyzbol sopası, çeşitli boylarda bıçak, keser, muşta, cop, torpil, çok sayıda meşale, çeşitli boylarda sopalar ve alkol ele geçirilmiş, 13 taraftar da gözaltına alınmıştı.
 
7’si Galatasaray, 6’sı Beşiktaş tarafı olan şüphelilerden 5’i savcılıkça serbest bırakıldı. Adliyeye sevk edilen 8 kişi ise adli kontrol kararıyla serbest kaldı. 
 
Polis şimdi kamera görüntülerinden olaylara karışan 33 kişinin kimliğini tespit etmeye çalışıyor. 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın