Konspor

'Muhteşem taraftarımızı desteklerinden dolayı kutluyoruz'

'Muhteşem taraftarımızı desteklerinden dolayı kutluyoruz'

Konyaspor Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, takımın Beşiktaş karşısındaki mücadelesi ile galibiyetini hak ettiğini ancak sahadan beraberlikle ayrıldıklarını belirtirken, maçın hakemi Cüneyt Çakır’ın ve ekibinin kalitelerine yakışmayacak derecede kötü bir yönetim gösterdiklerini söyledi.
Baydar, “Skor avantajımızı fazla koruyamadan hemen kalemizde beraberlik golünü görmemiz takımımızın istediklerini sahaya yansıtamamasına neden oldu. İlk yarının geneline bakıldığında 1-1’den sonra Beşiktaş’ın kontrolünde gibi görünen oyunda sonlara doğru dengeyi kurduk. Ama burada da maçın hakemlerinin verdiği ve vermediği kararlar oyunun önüne geçti. Yapılan faullerle oyun oldukça gerginleşti. Burada tabiki en büyük sorumlu Cüneyt Çakır’dı. Dünyanın her yerinde kırmızı kart olan pozisyonu sadece sarı kart ile geçiştirmesi, bir sonraki harekette faul bile vermemesi, oyunun kontrolünü kaçırmasına sebep oldu. Kısacası maçın geneline bakıldığında Cüneyt Çakır ve ekibi kalitelerine yakışmayacak derece kötü ve rezalet bir yönetim gösterdiler. Buna rağmen oyuncularımız saha içerisinde inanılmaz bir mücadele sergiledi. Galibiyeti kaçıran tarafın Atiker Konyaspor olduğunu herkes gördü. Teknik heyet ve oyuncularımızı mücadelelerinden ve performanslarından dolayı kutluyoruz. Konyaspor’un iyi yolda olduğunu ve haftalar ilerledikçe de daha da iyi olacağını gördük” diye konuştu.
 
Taraftara övgü
Taraftarların Beşiktaş maçında bir kez daha övgüleri hak ettiğini gösterdiğini de sözlerine ekleyen Baydar, “Maç öncesinde tribünlerde hazırlanan koreografiler, maç boyunca en ufak bir kötü söz bile olmadan verdikleri destek ve maç sonu oyuncularımızla bütünleşmeleri muhteşem görüntülerdi. Artık Konyaspor taraftarının Türkiye’deki taraftar profilini olumlu anlamda değiştirdiğini ve bu konuda uzak ara önde olduğunu söyleyebiliriz. İnşallah bu sezon ve bundan sonraki sezonlarda da aynı duruşlarını devam ettirecekler ve takımımızla birlikte önemli başarılarda katkıları olmaya devam edecek” dedi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor