Konspor

Türkiye'ye yakışır bir şekilde Konya'yı temsil edeceğiz

Türkiye'ye yakışır bir şekilde Konya'yı temsil edeceğiz

Konyaspor Kulüp Başkanı Ahmet Şan, ilk defa katılacakları UEFA Avrupa Ligi'nde zor bir gruba düştüklerini belirtirken, 6 maçlık grup etabının zor bir maraton olduğunu ve Avrupa'da Türkiye'ye yakışır bir şekilde Konyaspor'u ve Konya'yı temsil edeceklerini söyledi.
H Grubu'nu değerlendiren Ahmet Şan, "İlk defa Avrupa arenasında mücadele etme şansı yakaladık. Zor bir grup. Ama teknik heyet ve futbolcularımıza güveniyoruz. Özellikle taraftarlarımız sahamızdaki maçlarda bizim için güç olacak. Rakiplerimiz Avrupa liglerinde tecrübeli takımlar. Final oynamış, şampiyon olmuş takımlar. İnşallah Konyaspor’umuz ilk tecrübesinde gruptan çıkmayı zorlayacaktır. İyi organize olup, iyi konsantre olmamız lazım. Başlangıçta lig ve Avrupa’da mücadele edeceğiz. Daha sonra Ziraat Türkiye Kupası ilave olacak. İnşallah UEFA Avrupa Ligi'nden umutluyuz. Ligi de boş bırakmalıyız. Ligde çok zorlu. Hem ligde hem de Avrupa’da kolay rakip yok. Tüm gücümüzle savaşacağız. Yönetim olarak üzerimize düşen görevleri yerine getireceğiz. Teknik heyetimizin isteği doğrultusunda transferleri tamamladık. Bu uzun bir maraton. Konya’ya yakışır bir şekilde Konyaspor ve Türkiye’yi temsil edeceğiz. Tüm Konyalı hemşerilerimizden dua bekliyoruz" dedi. 
 
UEFA Avrupa Ligi'nde grup maçlarına iç sahada Shakhtar Donetsk maçıyla başlayacağını ifade eden Ahmet Şan, "Shakhtar Donetsk Türkiye liglerini iyi tanıyan bir ekip. Son olarak Fenerbahçe ve Başakşehir’i elediler. İyi hazırlanacağız ve ilk maçta iyi bir sonuç elde edebilmek için elimizden gelen gayreti saha içinde ve dışında ortaya koyacağız. Taraftarımıza güveniyoruz. Taraftara kolaylık olsun diye kombineler Avrupa’yı da kapsayacak şekilde yapıldı. Atiker Konyaspor’umuz, Shakhtar Donetsk karşışında 42 bin taraftarımızın önünde arzu ettiğimiz sonucu elde etmek için bütün gücüyle mücadele edecektir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın" şeklinde görüş belirtti.
 
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor

Konspor