Konspor

Konyaspor Başkanı Şan: "Taraftarlarımız Antalya'dan mesaj vereceklerdir"

Konyaspor Başkanı Şan:

 
Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, Pazar günü Antalya’da oynanacak müsabaka öncesi her iki takım taraftarlarına da çağrıda bulunarak "Sonuç ne olursa olsun dostluk, kardeşlik, centilmenlik kazansın" dedi.
 
Ahmet Şan yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:
 
"Kulüpler Birliği Vakfı’nın almış olduğu karar doğrultusunda 2016-2017 futbol sezonunda İl Güvenlik Kurulları’nın gerekli gördüğü haller dışında deplasman yasakları kaldırılmıştı. Ancak hala çeşitli nedenlerden ötürü alınan karar tam olarak uygulanamıyor. Süper Ligin 3.haftasında Antalyaspor ile Atiker Konyaspor’umuz arasında oynanacak müsabaka bu açıdan son derece önem taşıyor. Deplasman yasaklarının kaldırılmasının hemen ardından yapmış olduğumuz açıklamada hem Antalyaspor hem de Adanaspor taraftarlarını ve yöneticilerini Konya’da ağırlamaktan son derece mutlu olacağımızı beyan etmiştik. Hala aynı minvalde düşündüğümüzü belirtmek isterim. Fakat bu maçın ayrıca önem arz ettiğinin de altını çizmekte fayda var. Burada her iki takım taraftarlarının sergileyeceği tutum, tüm Süper Lig takımlarına, taraftar gruplarına mesaj niteliği taşıyacak ve deplasman yasaklarının kalkmasının ne denli doğru bir karar olduğunun en güzel örneği olacaktır..."
 
Ülkemizin olağanüstü dönemden geçtiği şu günlerde futbolun ülke gündemine artı bir sorun getirmemesi için bütün unsurların elinden gelen gayreti sarf etmesi gerektiğinin altını çizen başkanımız Ahmet Şan, her iki takım taraftarlarını sağduyulu olmaya davet etti. 
 
Başkan Şan açıklamasının son bölümünde şunları söyledi. 
 
"Atiker Konyaspor’umuz ve Antalyaspor arasında Pazar akşamı oynanacak karşılaşma sonrasında inanıyorum ki sadece saha içinde futbolcularımızın mücadeleleri ve karşılaşmanın sonucu üzerine yorumlar yapılacak. Bunun için her iki takım taraftarlarının tahriklere kapılmadan sağduyusuna ve centilmence kendi takımlarını desteklemelerine ihtiyacımız olacak. Sezon başında ifade ettiğim ‘Süper Lig’de artık beyaz bir sayfa açılmalı’ temennisinin Antalya’da hayat bulacağını ve sporseverlere güzel bir karşılaşma izleteceğimizi ümit ediyorum..."
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor

Konspor