Shakhtar Donetsk'li yöneticilerden Konyaspor'a ziyaret

Shakhtar Donetsk'li yöneticilerden Konyaspor'a  ziyaret

Atiker Konyaspor'un UEFA Avrupa Ligi H Grubu 1.maçında konuk ettiği Shakhtar Donetsk kulübünün yöneticileri Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu içerisinde yer alan kulüp binasında Başkan Ahmet Şan ve yöneticileri ziyaret etti.
 
Ziyarette Shakhtar Donetsk Kulübü CEO'su Sergei Palkin, yöneticiler Dimitri Kirilenko, Yuriy Sviridov ile Vadym Gunko hazır bulundu.
 
Kulüp Başkanı Ahmet Şan, Shakhtar Donetsk yöneticilerini ve futbol takımını Konya'da ağırlamaktan son derece mutlu olduklarını belirterek, "Bu bizim kulüp tarihimizin ilk Avrupa Ligi. İlk misafirimiz olarak Türk futbolunun yakından tanıdığı ve Avrupa'nın en iyi takımlarından olan Shakhtar Donetsk'i ağırlamaktan son derece mutluyuz. İnşallah futbol aracılığıyla attığımız bu adım ileride daha önemli işbirlikleri ile devam eder. Konyaspor olarak Avrupa'daki mücadelemizde iyi işler yapar ve Shakhtar Donetsk gibi bizde ileride Avrupa'nın önemli kulüplerinden biri oluruz. Konyaspor ailesi olarak Avrupa'da da camiamızı ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğimize inanıyorum" derken, kulüp hakkında misafirlere bilgi verdi.
 
Shakhtar Donetsk olarak ilk defa Konya'ya gelişte yaşadıkları karşılama ile karşılaştıklarını ifade eden Shakhtar Donetsk CEO'su Sergei Palkin ise yaptığı konuşmada, "Konyaspor ailesi ve sizler bu davranışınızla zaten bizim için özel bir yere sahip oldunuz. Öncelikle sıcak karşılamadan ve misafirperverliğinizden dolayı teşekkür ediyorum. Konyaspor'un önümüzdeki yıllarda Avrupa futbolunun önemli ekiplerinden biri olmasını canı gönülden diliyorum. Bugün önemli bir maça çıkacağız. Takımınızın ilk Avrupa Ligi maçında rakibiniz olmaktan dolayı ve bir tarihe tanıklık edecek olmaktan dolayı mutluyuz. Umarım iyi bir maç olur ve sahada hak eden taraf kazanır. Büyük Konyaspor ailesine ve camiasına Avrupa Ligi'ne 'Hoşgeldiniz' diyorum" dedi.
Ahmet Şan, Shakhtar Donetsk Kulübü CEO'su Sergei Palkin ve beraberindeki heyete Genel Müdür Muhammed Ak tarafından yeni oluşturulan müze ve kulüp tarihi fotoğraflarından oluşan arşivi ile ilgili bilgi verildi.
 
Ziyaret sonrası Kulüp Başkanı Ahmet Şan, İkinci Başkan Fatih Yılmaz, Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, Futbol Şube Sorumlusu Ömer Korkmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Karaçayır ve Hamdi Parmak, Shakhtar Donetsk Kulübü CEO'su Sergei Palkin, yöneticiler Dimitric Kirilenko, Yuriy Sviridov, Vadym Gunko ve Genel Müdür Muhammed Ak günün anısına objektiflere poz verdi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın