Bisiklet yarışına Konya damgası!

Bisiklet yarışına Konya damgası!

Antalya'nın Serik ilçesinde yapılan Türkiye Şampiyonası 6. Ayak Puanlı Yol Yarışları'nın birinci günü tamamlandı. 
 
Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen yarışların ilk gününde 320 sporcu, Lara Kundu Turizm Yolu'nda pedal çevirdi.
 
116 kilometrelik büyük erkekler yarışında Torku Şekerspor Kulübünden Ahmet Örken birinci olurken, takım arkadaşı Nazım Bakırcı ikinci, Kocaeli Brisaspor'dan Kemal Küçükbay ise üçüncülüğü elde etti. 
 
63 kilometrelik master A kategorisinde yarışlara ferdi olarak katılan Nevzat Kıral birinci sırada yer alırken, Sakarya Gençlik Merkezi Gençlik Spor Kulübünden Mehmet Bahattin Taşkın ikinci, Denizli Telekomspor'dan Ramazan Erken da üçüncülüğü kazandı.
 
 63 kilometrelik master B kategorisinde Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü sporcusu Mehmet Bozdemir birinci, Ultrasetspor Kulübü adına yarışan Ali Rıza Fırıncı ikinci, Büyükçekmece Bisiklet İhtisasspor Kulübünden Ahmet Hidayet Akyürek üçüncü oldu.
 
44 kilometrelik yıldız B kategorisinde Konya Taşkentspor'dan İbrahim Gül birinci, Konya Taşkentspor'dan Enes Ömer İlhan ikinci ve Konya Büyükşehir Belediyespor'dan Okan Kalem üçüncü sırada yer aldı.
 
Günün son yarışında 44 kilometrelik yıldız bayanlarda Mosso Ege Pedalspor kulübünden Keziban Koyun ilk sırada yarışı tamamlarken, bu sporcuyu Alanya Doğa Sporları'ndan Azize Bekar ve Antalya Gençlik ve Spor Kulübünden Aslıhan Aygün takip etti.
 
Organizasyonun ikinci gününde ise 121 kilometre genç erkekler, 75 kilometre yıldız A, büyük bayan ve genç bayanlar kategorilerindeki yarışlar gerçekleştirilecek.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın