Konspor

Aykut Kocaman, isyan etti

Aykut Kocaman, isyan etti

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Trabzonspor maçı sonrası hakem ve rakibin futboluna isyan etti. 
Trabzonspor’a son saniye golüyle mağlup olan Atiker Konyaspor’da maç sonu teknik direktör Aykut Kocaman’dan Trabzonspo’un futbolu ve hakem Serkan Çınar’ın yönetimine dair sert sözler geldi.
"AĞLAMAYAN ÇOCUĞA MEME VERMEZLER."
Aykut Kocaman’ın, Trabzonspor maçı sonrası yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamalar şu şekilde:
"Trabzonspor 1. dakikadan son dakikaya kadar oyununu faul üzerine kurmuş. Oyuna izin vermesi ve oynatması gereken isim hakem. Trabzonspor oynatmamaya yönelik bir oyun benimsedi. Verilmeyen fauller. Trabzon’un galibiyetine gölge düşürmek için söylemiyorum ama hakemler bunları daha
iyi değerlendirmeli. Ağlamayan çocuğa meme vermezler gibi bir kültürümüz var. Ersun Yanal’ın oyundan atılmasından sonra hakem faul yaratmaya başladı."
Kocaman: "Verilmeyen 10'a yakın faul var"
Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman ise karşılaşmanın ilk yarısında son derece doğru işler yaptıklarını belirterek, "Oyun daha çok Trabzonspor'un ihtiyaç duyduğu alana doğru kaydı. İlk yarıda son derece doğru işler yaptık. Öne geçme fırsatlarını yakaladık ama değerlendiremedik. Gol bulabilseydik maçın seyrini mutlaka değiştirebilirdik." şeklinde konuştu.
 
İkinci yarıda topun daha çok kendi yarı sahalarında oynandığı ifade eden Yanal, "Uzun toplar, ikinci toplar, özellikle sert faullerle beraber, oyun daha fazla bizim sahamıza yıkıldı. Çok net pozisyonlar vermemekle beraber, daha bağlantılı paslarla çıkabilirdik. Bu maç trafiğinde, buradan beraberlikle ayrılmak ilerleyen günlerde takıma katkı sağlaması adına önemliydi. Bunun için özellikle bir ayağımız geride oynadık. Bu bizim kendi adımıza düzeltmemiz gereken işlerden bir tanesi." değerlendirmesinde bulundu.
 
Maçın birinci dakikasından son dakikasına kadar faul üzerine bir oyun kurulduğunu anlatan Kocaman, şunları kaydetti:
 
"Ne Trabzonspor'un ne futbolcuların emeğine bir saygısızlık değil. Onlar görevini doğru şekilde yapmaya çalıştılar. Onları tebrik ediyorum. Hakemin iyi niyetinden kuşkum yok. Tertemiz düzgün bir oyun oynatmaya çalışan bir hakem. Türkiye'de öyle bir ortam yaratılıyor ki kendi takım arkadaşından top taca çıktığında bile itiraz ediliyor. İnanılmaz bir kültür. Trabzonspor'un cüretkar bir oyunu vardı. 7-8 oyuncu ileri çıktı, rakibin dönüşleri olmaması için fauller yaptılar. Verilmeyen 10'a yakın faul var. Hakemlerin bu konuda daha dikkatli olmaları ve bu pozisyonları süzmeleri gerekiyor. "
 
Avrupa kupalarında oynamanın fiziksel değil, zihinsel bir yorgunluğa neden olduğunu kaydeden Kocaman, saha zeminin de kötü olduğunu, iyi futbolun iyi sahada oynandığına dikkati çekti.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor

Konspor