Konspor

Konyaspor'da Genel Kurul ertelendi!

Konyaspor'da Genel Kurul ertelendi!

Konyaspor Kulübünün bugün gerçekleştirilmesi planlanan olağanüstü genel kurulu, yeterli çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle 3 Ekim Pazartesi gününe ertelendi.
 
Konyaspor yönetimi tarafından, Mevlana Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilmesi planlanan olağanüstü genel kurula yeterli katılım olmadı.
 
Kulüp başkanı Ahmet Şan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Anadolu kulüplerinde genel kurul toplantılarının ilkinde genellikle çoğunluğun sağlanamadığını belirterek, "Ben sadece Konyaspor tarihinde bir tane hatırlıyorum. 2004'te olmuş ve çoğunluk sağlanmıştı. İnşallah kongreyi 3 Ekim Pazartesi günü yapacağız." diye konuştu.
 
Ertelenen Olağanüstü Genel Kurulun ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kulüp Başkanı Ahmet Şan, "Bizim biliyorsunuz 3 Temmuz'da Yüksek Danışma Kurulumuz tarafından alınan bir tavsiye kararımız vardı. Bu tavsiye kararı gereği kuruluş yılımız 1922 olarak değiştirilecekti. Tabii ki ülkemizde yaşanan bir 15 Temmuz süreci vardı. O yüzden gecikti. 3 Ekim'de yapılacak ikinci toplantı göz önüne alındığında 3 ayı bulmuş olacağız. Olağanüstü Genel Kurulumuzda kuruluş yılımız 1922 olarak delegelerimize sunulacak. Delegelerimiz kabul ederse o şekilde tescillenmiş olacak. Konyaspor kulübümüze şimdiden hayırlı olsun diyorum. Zamanlama açısından burada takımı etkileyen bir şey yok. Futbol takımı ile kulüp yönetimi farklı. Bu konularda zaten teknik heyetimiz haberdar. Burada süreci etkileyen bir durum söz konusu değil. Biz Yönetim olarak normalde devam ediyoruz. Sadece birkaç değişiklik ile takviyeler yapacağız. Hepsi o. Yani Konyaspor'da olağanüstü bir durum yok. Öyle eskisi gibi olağanüstü genel kurulda ne olacak diye bir şey yok. Yönetimimiz istikrarlı bir şekilde devam ediyor. Teknik heyetimiz istikrarlı bir şekilde devam ediyor. O telaşlı günler artık Konyaspor'da geçti. Her seçimde bir kriz ortamı oluşturmanın da gereği yok. Kurumsallaşma gayet güzel gidiyor. Daha yapacağımız çok iş var. Özellikle gelir getirici faaliyetler noktasında, eğitim, alt yapı takımlarının kalacağı yerler, tesisler gibi şu anda devam eden projelerimiz var. İnşallah o projeleri sunacağız. Özellikle 2017 Mayıs sonunda yapacağımız olağan genel kurulda bunları daha somut konuşacağız. Projelerimizi, hedeflerimizi anlatacağız. 100.yılımızda düşündüğümüz Konyaspor'un şimdiden planlanması gerektiğini düşünüyoruz. Zaten iki senedir taraftarlarımızla, yeni stadımızda tüm Türkiye'ye örnek olan bir yapıyla ve basınımızın da desteğiyle yönetimimiz ve şehrimizin tüm dinamikleri bir araya geldi. Ve bugün ki Konyaspor'u hep beraber oluşturduk. Bunun inşallah daha zirvesi var. Biz daha geçen sezonu 3.sırada bitirdik ve Avrupa  Ligi'nde şehrimizi temsil ediyoruz. Ama bu işin zirvesi var. Daha da büyük başarılar elde edecek bir şehiriz. Bu potansiyele sahibiz. Yeter ki birlik beraberlik içerisinde olalım. Konyaspor'un göreceği çok daha güzel günler var..."
 
Olağanüstü Genel Kurulun ertelendiğini duyuran Basın Sözcüsü Ahmet Baydar ise, "Görüyorsunuz yönetimimiz ve çok az sayıda delegenin katılımından dolayı yeterli çoğunluk sağlanamadığı için ertelendi. Konyaspor tarihinde maalesef bir kez daha ilk genel kurulda çoğunluk sağlanamadığını gördük. 3 Ekim Pazartesi günü katılacak delegelerimizle Olağanüstü Genel Kurulumuzu burada gerçekleştireceğiz. Şimdiden katılacak delegelerimize teşekkür ediyor ve Olağanüstü Genel Kurulumuzun hayırlı olmasını diliyorum" dedi. 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor

Konspor