Konyaspor Futbol Basketbol Diğer Sporlar Anadolu Selçuk Spor Yerel Gündem
Konyaspor'da Genel Kurul ertelendi!
26.09.2016 20:26 - konspor.com
Facebook Paylaş Tweet Paylaş
Konyaspor Kulübünün bugün gerçekleştirilmesi planlanan olağanüstü genel kurulu, yeterli çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle 3 Ekim Pazartesi gününe ertelendi.
 
Konyaspor yönetimi tarafından, Mevlana Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilmesi planlanan olağanüstü genel kurula yeterli katılım olmadı.
 
Kulüp başkanı Ahmet Şan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Anadolu kulüplerinde genel kurul toplantılarının ilkinde genellikle çoğunluğun sağlanamadığını belirterek, "Ben sadece Konyaspor tarihinde bir tane hatırlıyorum. 2004'te olmuş ve çoğunluk sağlanmıştı. İnşallah kongreyi 3 Ekim Pazartesi günü yapacağız." diye konuştu.
 
Ertelenen Olağanüstü Genel Kurulun ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kulüp Başkanı Ahmet Şan, "Bizim biliyorsunuz 3 Temmuz'da Yüksek Danışma Kurulumuz tarafından alınan bir tavsiye kararımız vardı. Bu tavsiye kararı gereği kuruluş yılımız 1922 olarak değiştirilecekti. Tabii ki ülkemizde yaşanan bir 15 Temmuz süreci vardı. O yüzden gecikti. 3 Ekim'de yapılacak ikinci toplantı göz önüne alındığında 3 ayı bulmuş olacağız. Olağanüstü Genel Kurulumuzda kuruluş yılımız 1922 olarak delegelerimize sunulacak. Delegelerimiz kabul ederse o şekilde tescillenmiş olacak. Konyaspor kulübümüze şimdiden hayırlı olsun diyorum. Zamanlama açısından burada takımı etkileyen bir şey yok. Futbol takımı ile kulüp yönetimi farklı. Bu konularda zaten teknik heyetimiz haberdar. Burada süreci etkileyen bir durum söz konusu değil. Biz Yönetim olarak normalde devam ediyoruz. Sadece birkaç değişiklik ile takviyeler yapacağız. Hepsi o. Yani Konyaspor'da olağanüstü bir durum yok. Öyle eskisi gibi olağanüstü genel kurulda ne olacak diye bir şey yok. Yönetimimiz istikrarlı bir şekilde devam ediyor. Teknik heyetimiz istikrarlı bir şekilde devam ediyor. O telaşlı günler artık Konyaspor'da geçti. Her seçimde bir kriz ortamı oluşturmanın da gereği yok. Kurumsallaşma gayet güzel gidiyor. Daha yapacağımız çok iş var. Özellikle gelir getirici faaliyetler noktasında, eğitim, alt yapı takımlarının kalacağı yerler, tesisler gibi şu anda devam eden projelerimiz var. İnşallah o projeleri sunacağız. Özellikle 2017 Mayıs sonunda yapacağımız olağan genel kurulda bunları daha somut konuşacağız. Projelerimizi, hedeflerimizi anlatacağız. 100.yılımızda düşündüğümüz Konyaspor'un şimdiden planlanması gerektiğini düşünüyoruz. Zaten iki senedir taraftarlarımızla, yeni stadımızda tüm Türkiye'ye örnek olan bir yapıyla ve basınımızın da desteğiyle yönetimimiz ve şehrimizin tüm dinamikleri bir araya geldi. Ve bugün ki Konyaspor'u hep beraber oluşturduk. Bunun inşallah daha zirvesi var. Biz daha geçen sezonu 3.sırada bitirdik ve Avrupa  Ligi'nde şehrimizi temsil ediyoruz. Ama bu işin zirvesi var. Daha da büyük başarılar elde edecek bir şehiriz. Bu potansiyele sahibiz. Yeter ki birlik beraberlik içerisinde olalım. Konyaspor'un göreceği çok daha güzel günler var..."
 
Olağanüstü Genel Kurulun ertelendiğini duyuran Basın Sözcüsü Ahmet Baydar ise, "Görüyorsunuz yönetimimiz ve çok az sayıda delegenin katılımından dolayı yeterli çoğunluk sağlanamadığı için ertelendi. Konyaspor tarihinde maalesef bir kez daha ilk genel kurulda çoğunluk sağlanamadığını gördük. 3 Ekim Pazartesi günü katılacak delegelerimizle Olağanüstü Genel Kurulumuzu burada gerçekleştireceğiz. Şimdiden katılacak delegelerimize teşekkür ediyor ve Olağanüstü Genel Kurulumuzun hayırlı olmasını diliyorum" dedi. 


YORUMLAR
(Toplam 300 karakter - Yorumlarınızı kendi özgün iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üslenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız. )
Gönder
     
 
kırkikindi  - 27.09.2016 08:30
Konyaspor kuruluş tarihi 1071 olsun
Diğer Haberler
Foto Galeri
Konyaspor Trabzon'da mağlup oldu
Konyaspor Rize'den puanla dönüyor
Atiker Konyasypor 1 puan ile başladı
Konyaspor Antalya deplasmanında
Fenerbahçe, Gaziantep'i ağırladı
Sivasspor son dakikada kaybetti
Sivasspor son dakikada kaybetti
52. cumhurbaşkanlığı bisiklet turu başladı
Konya’nın gururu torku şekerspor
Konyaspor Avrupa kapılarını açtı

Video Galeri
Zemin neden bozuldu?
Efsanelere Vefa Ödül Töreni
Aykut Kocaman'ın Beşiktaş maç sonu değerlendirmesi
Jens Jonsson ile 2+1 yıllık sözleşme imzalandı
Yeni Futbol Oyun Kuralları hakkında bilgilendirme yapıldı
Konyaspor ile İttifak Holding arasında sponsorluk sözleşmesi imzalandı
Konyaspor salonda çalıştı
Konyaspor'un yeni trasferi İoan Hora açıklamalarda bulundu
Ahmet Şan gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu
Konyaspor'un yeni trasferi İoan Hora'nın attığı goller
      Twitter, Konspor Facebook, Konspor