Aykut Kocaman'dan Gent maçı açıklaması

Aykut Kocaman'dan Gent maçı açıklaması

Atiker Konyaspor'da, KAA Gent takımı ile 29 Eylül Perşembe günü oynanacak UEFA Avrupa Ligi H Grubu 2. maçı öncesinde Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman basın toplantısı düzenledi.
 
Maçın oynanacağı GHELAMCO ARENA Stadyumu'nda yerel saatle 18:30'da başlayan toplantıda, "Konyaspor'a önemli birikimler sağlayacak çok ciddi bir tecrübe sınavlarına başladık ve bunlardan geçiyoruz" diyen Teknik Direktör Aykut Kocaman, "Öncelikle şunu söylemek lazım. Nefis bir stadyum, ama bence stadyumunda önüne geçen harika bir zemin var. Futbol oynamak için son derece görkemli ve güzel bir zemin var. Futbol bence doğru ve güzel stadyumlarda izlenirse ve oynanırsa zevk verir. Bizde güzel stadyumlar yapılıyor ama maalesef bakmakta aynı hassasiyeti gösteremiyoruz. Zorlu bir karşılaşma bizi bekliyor. Ama bu zorluğu bu güzel zemin bizim adımıza biraz daha arttıracak. Hakkını teslim etmek lazım. Kuralar ilk çekildiği zaman sert bir grubun içine düştüğümüzün farkındayız. Bunda iki tane temel kriterimiz var. Bizim burada çok tecrübesiz oluşumuz. İlk defa bu sahneye çıkıyoruz. Bununla beraber rakiplerimizin öncelikle kağıt üzerindeki güçleri ve bu kupalardali tecrübeleri ayrı bir fark" şeklinde konuştu.
 
Teknik Direktör Aykut Kocaman'ın düzenlediği basın toplantısından başlıklar şöyle:
 
"KAA GENT'İN GRUBUN İKİNCİ FAVORİ TAKIMI OLDUĞUNU SÖYLEMEK YANLIŞ OLMAZ"
 
Bizim adımıza olabilecek takım ve güç değerleri anlamında sıralamada bir takım değişiklikler oldu. Bizim adımıza değil ama yarın oynayacağımız rakip adına. Shakhtar Donetsk sanki tecrübesiyle grupta ilk ön sırada yer alırken ve bunu sürdürürken, KAA Gent özellikle Türk kamuoyunun bildiğinin aksine özellikle ilk maçlarını ve Braga karşısında sergiledikleri oyunu izledikten sonra Shakhtar ile beraber grubun ikinci favorisi olduğunu söylemek yanlış olmaz.
 
"KONYASPOR'UN GELECEĞİNE FUTBOL ve TECRÜBE ADINA İYİ ŞEYLER KAZANDIRMAK İSTİYORUZ"
 
KAA Gent takımına ait birkaç şey söylemek gerekirse benim çok fazla maç izleyen biri olarak kendi görüşüme göre kendi çapındaki takımlar arasında özgüveni en yüksek takımlardan birine karşı oynayacağız. Özgüven derken de kastım şu; kendi oyunlardından taviz vermiyorlar. Sahanın bütününü kullanmaya çalışan, kanatları son derece kuvvetli bir şekilde kullanan, topu kullanma konusunda son derece istekli ve bu konuda taviz vermeden oynayabilen bir takım. Yarında bizim karşımızda bu şekilde oynayarak gruptaki iddialı hallerini göstermeye çalışacaklar. Bu sözlerim kesinliklekorkuyoruz anlamına gelmemeli. Bizde gerçeklerden bahsedildiği zaman korkma ve çekinmeyle ilgili tarafı anlamsız bir şekilde ön plana çıkartılıyor. En büyük sorunlarımızdan bir tanesi gerçekçilikten uzaklaşmış olmamız. Bu gerçeklerle yarın yüz yüze kalacağız. Ancak bu demek değil ki maçı sahaya çıkmadan kaybetme düşüncesi hakim. Tam tersi gelişimini tamamlamamış ama gelişmeye çalışan bir takımımız var. Bütün halinde oynamaya çalışıyoruz. Yarın ki maçın senaryosu mutlaka biraz önce söylediğim şeylerin ışında olacak. Öbür taraftan da işin içine top girdiğinde kendi içinde daha gerçekçi bir senaryosu var. Bu senaryonun içinde yer almak için Konyaspor'un geleceğine tecrübe ve futbol adına iyi şeyler biriktirebilmek için son derece güzel, zevkli ve çekişmeli her anında içerisinde olacağımız bir oyun umut ediyorum. Tabiki bu puanla sonuçlanırsa hem takım hem de kulübümüz adına gelecek için son derece kuvvetli bir ışık vermiş olur. Her zamanki gibi son cümlelerim doğru davranan, doğru oynayan saha içerisinde futbol adına doğruları yapmaya çalışan, müücadele eden takımın sahadan istediğini alarak ayrılması en büyük temennim...
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın