15 Temmuz Şehitleri Kadınhanı stadı yeni sezona hazır

15 Temmuz Şehitleri Kadınhanı stadı yeni sezona hazır

 
Konya'nın Kadınhanı ilçesinde tadilat işlemleri devam eden ilçe stadının; sentetik çim saha, yeni tribün ve tesislerinin çalışmaları tamamlandı ve yeni sezona hazır hale geldi.

Yeni proje ile mevcut 150 kişilik seyirci kapasiteli tribün kaldırılarak 1200 kişilik yeni tribün yapıldı.

Sahanın aynı zamanda tribün yapımı ile kazanılan yeni birimler ile standartlara uygun bir spor kompleksi haline getirilmiş oldu. Mevcut doğal çim futbol sahası tamamen kaldırarak yerine sentetik çim saha ve çevresine sentetik çim koşu pisti yapıldı. Tesisler içinde; wc, duş olan 2 adet soyunma odası, idari ofis, sağlık odası, basın odası, malzeme odası, bay-bayan 2 adet hakem odası, bekleme salonu, wc’ler (bay-bayan engelliler dahil) ve güvenlik birimi ile standartlara uygun bir spor kompleksi haline geldi.


Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonundan yapılan açıklamada "Ayrıca stadın yeni ismi resmi olarak 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ KADINHANI İLÇE STADI oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın katkılarıyla Kadınhanı ilçemize böylesine güzel bir spor tesisi kazandıran başta; Kadınhanı Belediye Başkanı Mehmet Nuri Ödük’e ve emeği geçen herkese gençlik ve spor adına ayrı ayrı teşekkür ederiz. Yeni sezonda Saiteli Kadınhanı Belediyespor’a yenilenen sahasında centilmence maçlar dileriz." denildi 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın