Konyaspor 3 eski oyuncusunu ödüllendirdi

Konyaspor  3 eski oyuncusunu ödüllendirdi

 
Atiker Konyaspor'un Adanaspor ile oynadığı Spor Toto Süper Lig 6.hafta maçı öncesinde Konyaspor'da geçmiş yıllarda forma giyen 3 eski oyuncu Yavuz İncedal, Ali Beykoz ve Şevket Kesler, Efsanelere Vefa Ödül Töreni kapsamında ödüllendirildi.
 
Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu'nda oynanan maç öncesinde eski futbolcular Arena Restaurant'ta kendileri için verilen yemeğe katıldı.
 
Yavuz İncedal, Ali Beykoz ve Şevket Kesler'e, daha sonraa Kulüp Başkanı Ahmet Şan tarafından maç öncesinde teşekkür plaketi ve isimlerinin yazılı olduğu 42 numaralı forma hediye edildi.
 
Kulüp Başkanı Ahmet Şan, "Ödül verdiğimiz 3 eski futbolcumuzdan ikisinin geçmişte Adanaspor forması giymesi ve bu ödül töreninin Adanaspor maçına denk gelmesi güzel bir tesadüf. Geçmişimizi unutmadan, gelecek adına da güzel işlere imza atarak Konyaspor'umuzu daha güzel yerlere getirmek için gayret sarf ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz" diye konuştu.
 
'Efsanelere Vefa Ödül Töreni'nde ödül alan eski oyuncular ise duygularını şu sözlerle aktardılar:
 
YAVUZ İNCEDAL "BÖYLE HATIRLANMAK GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL BİR DUYGU"
 
Öncelikle ben ve daha önceden Konyaspor'a hizmet etmiş kişilere karşı gösterilen bu ilgi bizleri gerçekten çok mutlu etti ve onurlandırdı. 1980-84 yılları arasında Konyaspor'a futbolcu olarak, daha sonraki yıllarda da yardımcı antrenör olarak hizmet ettim. Konyaspor'lu olmaktan her zaman gurur ve onur duydum. Çünkü beni bilenler 'Konyaspor'lu Yavuz' olarak biliyorlar. Böyle sosyal bir olayın gelişimi de Konyaspor Kulübünün daha kurumsal bir yapıya bağlandığını ve o yöne dorğu daha da olumlu bir gidişat içerisinde olduğunu gösteriyor. Kulüp Başkanımız Ahmet Şan ve Yönetim Kuruluna da çok çok teşekkür etmek istiyorum. Ben diğer hocalarıma ve arkadaşlarıma göre Konya'da daha uzun süreli yaşadığım için bu tür davranışlar gerçekten büyük mutluluk veren durumlar. Herkese teşekkür ediyorum.
 
ŞEVKET KESLER "YAŞADIKLARIMIZ KONYA'NIN SPOR KENTİ OLDUĞUNUN GÖSTERGESİ"
 
Yaklaşık 31 yıl oldu. İki sezon geçirdiğimiz Konyaspor Kulübümüzde gerçekten iyi izlenimlerle ayrıldığımızı bugün burada misafir edildiğimizde bir kez daha gördük. Burada yaşadıklarımız Konya'nın Türkiye'nin spor kenti olarak ne kadar büyük bir aşama kaydettiğini gösterdi. Bununla ne kadar gururlansam, onurlansam yeridir. Milli maçların burada oynanması, bu kadar güzel ve büyük bir stadyuma sahip olunması, büyük bir taraftar kitlesinin olması, böyle zincirin halkası olarak sayabileceğim bir sürü etken Konya'nın Türkiye'de bir numara olma yolunda çok büyük bir adım attığının kanıtıdır. Buradan bir kez daha davetlerinden ve misafirperverliklerinden dolayı Sayın Başkana ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum.
 
ALİ BEYKOZ "GELECEKTE DAHA BÜYÜK BAŞARILAR ELDE EDİLECEĞİNE İNANIYORUM"
 
Konya benim ilk gurbete çıkış noktamdı. Belki 30 yıl aradan sonraa hediye edilen Konyaspor formasıyla ve ruhuyla bu stadyumun içerisine girmiş oluyoruz. Öncelikle emeği geçen herkese gerçekten çok teşekkür ediyorum. Bunlar parayla pulla olacak işler değil. Ahde Vefa denilen bir olay. Gururlandık tabiki de. Yıllardır teknik adamlık yapıyoruz. Futbolun içerisinde gelen insanlar olarak bunun da gururunu yaşamak özünde hakkımız. Bu hakkı da teslim ettiğiniz için başta Kulüp Başkanımız Ahmet Şan olmak üzere sizlere, emeği geçen herkese, bugün tribünde olup bizleri alkışlayan her elin sahiplerine gerçekten çok teşekkür etmek istiyorum. Stadyumu gerçekten çok beğendim. Kurumsal kimlik adına ve gelecek adına göreceksiniz çok daha önemli başarılara imzalar atılacak. Benim için ayrı bir heyecan verici noktada daha önce formasını giydiğim Adanaspor ile oynanan maçta bu ödülü almaktı.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın