Anadolu'dan tekrar bir şampiyon çıkacaksa onun Konyaspor olması lazım

Anadolu'dan tekrar bir şampiyon çıkacaksa onun Konyaspor olması lazım

 
Olağanüstü Genel Kurulun ardından delegelere hitaben bir konuşma yapan konyaspor Kulüp Başkanı Ahmet Şan, son 3 sezondur Türk futboluna damga vuran takımımızın ve camiamızın önemli başarıları hak ettiğini belirterek, Anadolu'dan tekrar bir şampiyon çıkacaksa onun da Konyaspor'umuz olması gerektiğini söyledi.
 
Ahmet Şan, yaptığı konuşmada, "Kurucularımızdan Süreyya Bey'den bugüne kadar görev alan tüm başkanlarımıza ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Neler çekildiğini hazırlanan belgeselde bir kez daha gördük. Bu belgeselin hazırlanmasında emeği geçen başta Hüseyin Ekinci arkadaşımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Bizleri 1922'lere kadar götürdüler. Böylesine olağanüstü bir günde, böyle bir gündemle birlikte olduk. Tarihe tanıklık ettik. Daha Cumhuriyet kurulmadan ve soy isimleri bile olmayan kurucularımızın olduğu günlere döndük. Konya'mız için bizim iki ana hedefimiz var. Birincisi; Konya şehrini, Konya ismini tanıtmak; ikincisi de Konya'mızın gençlerine sporu sevdirmek. Konyaspor'umuz elhamdülillah çok şükür iyi gidiyor. Belki diğer delegelerimizde 'Konyaspor nasıl olsa iyi gidiyor ve birileri sahip çıkıyor' diye bugün buraya gelmediler. Ama Konyaspor hiçbir zaman sahipsiz kalmamıştır. Keşke daha fazla katılım olsa. Dernek yapımızda da bugüne kadar hep böyle ikinci toplantılarda çok az olmasına ramen genel kurullarımız yapılıyor. O yüzden tüzük tadilatlarındaki maddelerimizden biri de bu sayıların biraz daha netleştirilmesi yönünde. Daha önce kulübümüze başkan, yönetici ve futbolcu olarak hizmet veren delegelerimizi maddi beklenti içerisinde olmadan 'fahri delege' yapacağız. Ama iki sene üst üste aidatını ödememiş üye olam hemşehrilerimize sitemizden duyuru yapacağız. Yine ödemezse o zaman yönetim kurulu kararıyla delegelikten çıkartacağız. 'Ben delegeyim' diyen ve vecibelerini yerine getirenleri tabiki burada görmek istiyoruz. Konyaspor'umuzu daha da ileriye götürmek için bu birlikteliğin sağlanması gerektiğini düşünüyorum. Olağan Genel Kurulumuz tüzüğümüz gereği 2017 Mart ayında yapılacak. Tam final haftalarına yaklaştığımız günlerde olduğu için tüzüğümüz gereği 60 gün sonra yani Mayıs ayında ikinci toplantımızı yapma imkanımız var" diye konuştu.
 
 Ahmet Şan'ın Olağanüstü Genel Kurulda yaptığı konuşmadan satır başları şöyle:
 
"TARİH DEĞİŞİKLİĞİ YAŞANAN OLAĞANÜSTÜ DURUM VE DİĞER NEDENLERDEN DOLAYI BUGÜNLERE KALDI"
 
3 Temmuz'da Yüksek Danışma Kurulumuz ile yaptığımız toplantıda tarih değişikliği ile ilgili bu tavsiye kararı alınmıştı. Olağanüstü Genel Kurul ile biz bu değişikliği yapmak istedik. Ama 15 Temmuz'da yaşanan kalkışmadan dolayı yaşanan olağanüstü süreç, transfer dönemi ve ligin başlaması nedeniyle bu kararın alınması bugünlere kaldı. 
 
"LİG ÜÇÜNCÜLÜĞÜNDE EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM"
 
Geçen sezon ligi üçüncü bitirmemizde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Başta büyük taraftarlarımıza. Kendilerini sadece Konya'da ve Türkiye'de değil, Avrupa'da da gördük. Yaklaşık 1500 hemşehrimizi Gent şehrinde Konya ve Konyaspor için haykırırken görmek inanılmaz bir duyguydu. Kendilerine müteşekkirim. Milli Takımımızın 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası için Frasa'ya gitmesindeki en büyük katkı her zaman her platformda söylediğim gibi bizim Konyaspor taraftarımızındır. Yeni stadyumumuzda gerçekten fair-play ruhuna uygun bir şekilde destek veriyorlar. Sadece bir maçta şaibeli bir şekilde ceza almıştık. Onun dışında hiçbir olumsuz tezahürat, şiddet, küfür olmadan iki sezondur örnek oluyorlar. Bu üçüncü sezonumuz ve böyle de devam edecek. Her türlü tahriğe rağmen duruşlarından ödün vermeden takımımızı desteklemeleri gerçekten takdir edilecek bir durum. Amacımızda buydu zaten. Ülkemizin birlik beraberliğe en çok ihtiyacı olan bu dönemde Konya'da gösterilen bu örnek duruşu sergileyen taraftarlarımız her zaman baştacımızdır. Böyle olmaya devam edin. 
 
"İSTANBUL BASINI GELSİN TARAFTARLIK NEDİR KONYA'DA GÖRSÜN"
 
'Birlikte Konya'yız' diyoruz ya. Burada basınımıza da büyük görev düşüyor. Halkımızın doğru yönlendirilmesinde ve taraftarımızın bu duruşunu devam ettirmesinde basınımızında çok büyük rolü vardır. Ulusal basın bizi ne kadar görmezlikten gelse bile biz yine Konya'dan bu duruşumuzu devam ettireceğiz. Ta ki İstanbul Konya'yı duyup anlayıncaya kadar inşallah. Bakıyorsunuz yayın kuruluş dahil, resmi kurum TRT ve diğer kanallara varıncaya kadar sadece ve sadece A'dan Z'ye İstanbul takımlarını gösteriyor. Gel Konya'ya taraftarlık neyse gör.
 
"ANADOLU'DAN TEKRAR BİR ŞAMPİYON ÇIKACAKSA BU DA KONYASPOR OLMASI LAZIM" 
 
Biz oluruz veya olmayız. 1922-2022. 100.kuruluş yılımız yaklaşıyor. Bizim sportif anlamda Süper Lig'de üst sıralarda kalıcı olmamız lazım. Bu başarı kolay kolay gelmiyor. Hani 'Yukarılarda rüzgar sert esiyor' deniyor ya. O sertliği geçen sezonun son haftalarında Beşiktaş maçından önce gördük. Yani önümüze her türlü engel çıkartılıyor. Onun için bu sene de maalesef hakem hataları yine başladı. Geçen sezonun sonlarında eski Spor Genel Müdürü birşeyler söylemişti. 'Konyaspor'u önümüzdeki sezon göreceğiz. Bu başarıyı devam ettirebilecek mi?' diye. Yani bunlar boşuna söylenmiş sözler değil. Ama bizim zoru başarmamız lazım. Anadolu'dan tekrar bir şampiyon çıkacaksa bu da Konyaspor olması lazım. 
 
"MÜTEVAZİ KADRO İLE ÖNEMLİ İŞLER YAPAN TEKNİK HEYET VE OYUNCULARIMIZI KUTLUYORUM"
 
Bir diğer teşekkürümüz de teknik heyet ve futbolcularımıza. Gerçekten mütevazi görünen ve yıldızı olmayan bir kadro ile Aykut Kocaman'ın önderliğinde bilimsel ve çok sistematik çalışan bir teknik heyetimiz var. İnşallah bu başarıyı bu şekilde devam ettirmemiz lazım. 
 
"BİRLİKTE KONYA'YIZ RUHUYLA HAREKET EDEREK BORÇLARIMIZI EN KISA SÜREDE SIFIRLAYACAĞIZ"
 
Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tahir Akyürek'e, merkez ilçe belediye başkanlarımıza, milletvekillerimize ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Önümüzdeki dönemde Konyaspor'umuz eğer borcunu sıfırlayacaksa biz o 'Birlikte Konya'yız' ruhuyla bunu başaracağız. Her ne kadar arkadaşlarımız mütevazi bir bütçe planlasa da henüz daha gerçekleşmemiş olan bazı sponsorluk görüşmelerimiz var. Geçen seneyi ilk defa 8 milyon 700 TL'lik bir artı ile kapattık. İnşallah bu sezon sportif olarak aynı başarıyı sergilersek bunu 20 milyon TL'ye kadar çekme imkanımız var. Dolayısıyla sıfır borç hedefimizi bu sezon olmasa bile önümüzdeki sezonun ortalarında gerçekleştirmeyi başaracağımızı düşünüyorum. Garanti paralardan sonra performansa dayalı ödemeler yapılıyor. Bir de bu sene Avrupa Kupası'ndan ekstra bir gelirimiz var. Bunlar tekrarlandığı takdirde 80-85 milyon TL gibi bir gelir hedefleyebiliriz. Ama bunlar tamamen sportif başarıyla alakalı konular. Giderimizi de 60-65 milyon TL gibi gerçekleştirebilirsek oradan kalan borçları sıfırlayıp, hiç olmazsa kredi sarmalından kurtulabiliriz. 
 
"TESİSLEŞME KONUSUNDA YENİ PROJELERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ"
 
Tesisleşme konusunda Kayacık Tesislerimiz komple yenilendi. Yerden ısıtmalı yeni bir sahamız kazandırıldı. Bundan sonra yeni bir kondisyon merkezi ve yüzme havuzu eklenecek. Hedefimiz ise; şu anda proje çalışması yapılan ama ihalesi henüz yapılmayan genç takımlarımız ve alt yapı için tesis kazandırmak. Şu anda ASKF ve Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz aracılığıyla mevcut sahalarımızdan gençlerimiz istifade etmektedir. Futbol Okullarımızda yaz döneminde 650 öğrencimiz çalışmalara devam etti. Anadolu Selçukspor alt yapısıyla birlikte 1000'e yakın öğrencimiz eğitim görmekte. 
 
"AZİZ BEKİR'İN ÖNDERLİĞİNDE ATİKER KONYASPOR MARKASI ADI ALTINDA BASKETBOL OKULU AÇACAĞIZ"
 
Kısmet olursa hemen önümüzdeki haftadan itibaren Basketbol Okulu açacağız. Ve salon sporlarında değişik branşlarda okullar açacağız. Basketbol Okulu konusujnda Aziz Bekir hocamızla bir ön mutabakat sağlandı. Konya'da 'Atiker Konyaspor' marka ismi altında bir basketbol okulu projesini inşallah hayata geçireceğiz. 
 
"GELİR GETİRİCİ PROJELER İLE İLGİLİ ÇALIŞMALARIMIZ VE SPONSORLUKLARIMIZ VAR"
 
Gelir getirici projeler ve bir de kira getirici inşaatlar noktasında çalışmalarımız var. Biz bir önceki Valimiz Muammer Erol'un huzurunda şirketleşme hususunda birkaç toplantı yapmıştık. Ancak orada tam bir ilerleme ve mutabakat sağlanamadı. Şehrimizi yöneten tüm kişiler, şahıslar ve kurumlar oradaydı. Biz yine de vazgeçmiş değiliz. Dernek tüzüğüyle birlikte ve dernek çatısı altında inşallah bu vakıflarla yaptığımız görüşmeler neticesinde kalıcı gelir getirici faaliyetler yapma noktasında bazı girişimlerimiz var. Bu inşallah Olağan Genel Kurula yetişirse sizlerle yine paylaşacağız. Çünkü kulüplerin devamlılığı, gelir getirici faaliyetler ve hem de sportif anlamda başarının zemini olarak bunun olmazsa olmazı. Şu anda herhangi bir şekilde bağış aldığımız yok. Tamamen Konyaspor'umuzun sportif başarısıyla doğru orantılı olarak sponsorluk gelirlerini arttırarak bunu sağlıyoruz. Şu anda reklam anlamında sadece stadyum ismi hariç satabildiğimiz her türlü mecrayı satıyoruz. Onları da sattığımız zaman bundan sonra inşallah Konyaspor'umuzun borç hanesinin temizlenmesi gerekir. 
 
"TAKIMIMIZ 12.GÜÇ OLARAK TARAFTARLARIMIZI GÖRÜYOR"
 
Takımımız puan anlamında belki beklentilerin gerisinde kalmış olabilir. Taraftarlarımız zaten o kültürü artık benimsedi. Takımımız 12.güç olarak taraftarlarımızı görüyor. İç saha 17-18 maç oldu kaybetmediğimiz. İnşallah bu 40'lara kadar çıkar. Fakat lig uzun bir maraton. Eksiklerimiz olabiliyor. Hakem hataları buna ilaveten gelebiliyor. Ligin kalitesi bu sene biraz daha artmış olabilir. Onunda farkındayız. Sadece 1-2 pozisyonda istediğimiz transferleri gerçekleştiremedik. Fakat özellikle bu sezon teknik heyetimizin isteği doğrultusunda yapmış olduğumuz transferlerle, sadece o iki pozisyonda 2.-3.tercihteki isimleri kadromuza katmak zorunda kaldık. Onun haricinde genel olarak bize gelen talebi karşıladık. İnşallah devre arasında yine ihtiyaç duyulan mevkilere veya bizim takip ettiğimiz oyuncuları transfer etme imkanı olur. 
 
"KONYASPOR'UMUZ İÇİN BİR ŞAMPİYONLUK HEDEFİ KOYDUK VE İNŞALLAH BUNU DA HEP BERABER BAŞARACAĞIZ"
 
Teknik heyetimizin hedefi; yine bu sezon 55-60 puan bareminde ligi tamamlamak. Üzerine çıkarsak yine Avrupa'dayız demektir. Uzun soluklu bir yarıştayız. Stres dolu maçlar yaşayacağız. Futbolcularımız şimdilik sadece Avrupa'da ve ligde mücadele ediyor. Ama Aralık ayında ZTK buna ilave olarak gelecek. Daha bizim kadroda düşündüğümüz ama henüz ilk 11'de oynamayan oyuncularımız var. Onlarla beraber inşallah bu maratonumuzu sürdüreceğimize ve başarılı olacağımıza inanıyorum. Önemli olan birkaç sezon buralarda kalıcı olmak. Ondan sonra biz oluruz veya olmayız ama inşallah Konyaspor'umuz için bir şampiyonluk hedefi koyduk. Onu da hep beraber başaracağımıza inanıyorum.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın