Konspor

Başkan Şan'dan şehit Halisdemir'in ailesine davet!

Başkan Şan'dan şehit Halisdemir'in ailesine davet!

Atiker Konyaspor Yöneticileri, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan vatan kahramanlarından Astsubay Ömer Halisdemir'in Niğde'de bulunan mezarını ziyaret etti.
 
Ziyarette Kulüp Başkanı Ahmet Şan, yöneticiler Fatih Yılmaz, Ahmet Baydar, Ali Karaçayır, Abdullah Şanlı ve Ömer Zeren hazır bulundu.
 
Kulübe ait otobüsle Niğde'nin Çukurkuyu Belediye'sine giden Başkan ve yöneticilerin ilk durağı Belediye Başkanı İleri Koçak oldu.
 
Makamda gerçekleşen ziyarette konuşan Kulüp Başkanı Ahmet Şan, "15 Temmuz'da yaşanan hain darbe girişiminde cesurca bir şekilde kendisine verilen emri uygulayarak büyük bir kahramanlık örneği gösteren ve şehitlik mertebesine ulaşan Ömer Halisdemir'in mezarını ziyaret için buraya geldik. Ülkemizin böyle kahramanlar olduğu sürece kesinlikle sırtının yerine gelmeyeceğini hepimiz gördük. Bu hain kalkışma ayrıca ülkemiz gençliğinin de vatan sevgisi konusunda ne kadar büyük bir güce sahip olduğunu gösterdi. Başta kahramanımız Ömer Halisdemir olmak üzere tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, yaralılarımıza bir kez daha acil şifalar diliyoruz" dedi.
 
Başkan Ahmet Şan, ayrıca Ömer Halisdemir'in okul arkadaşı olan Çukurkuyu Belediye Başkanı İleri Koçak'ı, Halisdemir'in ailesiyle birlikte Konya'da oynanacak bir maçta misafir etmek istediklerini de sözlerine ekledi.
 
"Konya'nın ve Konyaspor'un bizim için apayrı bir yeri var" sözleriyle konuşmasına başlayan Çukurkuyu Belediye Başkanı İleri Koçak "Biz Anadolu insanı olarak birbirimizi çok iyi biliyoruz. Şehidimiz Ömer Halisdemir için Türkiye'nin hatta dünyanın dört bir yanından insanlar buraya geliyor. Ama dediğim gibi Konya'nın ve Konyaspor'un bizim için yeri çok farklı. Bunu her platformda dile getirdik. Özellikle Beşiktaş ile oynanan lig maçında tribünlere gelen taraftarların Ömer Halisdemir'in maskesi takmaları inanın tarif edilemez ve gurur yaşatan bir durumdu. İnşallah Konya'nın ve Konyaspor'un bu güzellikleri bundan sonra da devam eder ve takımınız mücadele ettiği her kulvarda başarılı olur. Bunu canı yürekten diliyorum. Belediyemiz insanının da bu duygularda olduğunu biliyorum" dedi.
 
Ziyaret sonrasında günün anısına Çukurkuyu Belediye Başkanı İleri Koçak'a çeşitli hediyeler veren Konyaspor Kulüp Başkanı Ahmet Şan, kendisini Konya'da oynanacak bir maça davet etti.
 
Başkan Şan Belediye ziyareti çıkışında çocuklara Konyaspor ürünlerinden hediye etti.
 
Ahmet Şan ve yöneticiler daha sonra Çukurkuyu Belediye Başkanı İleri Koçak ile birlikte kahraman şehidimiz Ömer Halisdemir'in mezarını ziyaret etti.
 
Şehidimizin mezarı başında dua eden Başkan ve yöneticiler daha sonra burada şehidimizin ağabeyi Doğan Halisdemir ile bir süre sohbet etti.
 
Ömer Halisdemir'in 15 Temmuz kalkışmasının sonlandırılması adına atılan ilk kıvılcımın sahibi olduğuna işaret eden Kulüp Başkanı Ahmet Şan, "Ne mutlu size böyle bir kardeşe sahipsiniz. Ne mutlu bize böyle bir kahraman vatan evladına sahibiz. Acınızı tüm ülke ve Türk halkı gibi paylaşıyoruz. Elimizden geleni her zaman yapacağımızdan şüpheniz olsun. Sizleri en yakın ve uygun olduğunuz zamanda Konya'da misafir etmekten gurur ve onur duyacağız" dedi.
 
Şehidimizin ağabeyi Doğan Halisdemir ise, vatanın bölünmez bütünlüğü adına şehit olan herkesin birer kahraman olduğunu belirterek, "Ömer ve diğerleri bu ülkenin selameti adına canlarını hiç düşünmeden feda ederek şehitlik mertebesine ulaştılar. Artık hainler bu ülkenin bölünmeyeceğini ve Türk halkının gücünü gördü. Vatan sağolsun. Bir değil binlerce Ömerler bu vatana feda olsun" şeklinde görüş belirtti.
 
Başkan Ahmet Şan, ziyarette Doğan Halisdemir'e Ömer Halisdemir yazılı 42 numaralı Konyaspor forması hediye etti.
 
Atiker Konyaspot Kulüp Başkanı Ahmet Şan ve yöneticiler şehidimizin mezarı başında edilen duanın ardından vedalaşarak Çukurkuyu Belediyesi'nden ayrıldılar.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor

Konspor