Konspor

Konyalı dağcılar Hasandağı zirvesine tırmandı

Konyalı dağcılar Hasandağı zirvesine tırmandı

 
Dağcılık İl Temsilciliği ile Konya Mevlana İzcilik-Dağcılık kulübünün ortaklaşa organize ettikleri ve yılın 21. nci tırmanışı olan Hasan Dağı zirve tırmanışına çok sayıda dağcı katıldı.


Dağcılık Federasyonu İl Temsilciliğinin 2016 faaliyet programında yer alan ve yılın 21.  tırmanışı geçtiğimiz hafta sonu Konya’ya 185 kilometre uzaklıkta yer alan ve 3268 metre yüksekliği bulunan Hasan Dağına gerçekleştirildi. Konya Mevlana İzcilik ve Dağcılık Kulübünden 17 dağcı ve Dağcılık İl Temsilcisi Recai Kıcıkoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi. Tırmanışa katılan  dağcılar zirveye çıkmanın mutluluğunu yaşadılar.


Dağcılık İl Temsilcisi Recai Kıcıkoğlu; “ Konyalı dağcılar olarak etkinliklerimize ve tırmanışlarımıza ara vermeden devam ediyoruz.  2016 yılının 21.nci tırmanışı hafta sonu Hasan Dağı zirvesine tırmanarak gerçekleştirdik. Zorlu bir tırmanışımızı tecrübelerimizi kullanarak zirve yaptık. Tırmanışa katılan tüm dağcılarımızı başarılarından dolayı kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.


Konya’lı dağcıların 3268 metre Hasan Dağı tırmanışı zirve de günün anısına çektirilen toplu fotoğrafın ardından iniş ile son buldu.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor

Konspor