Cenk Özcan: "Sahaya yüreğimizi koyduk"

Cenk Özcan:

Tepecikspor'u 2-1 yenen Anadolu Selçukspor'da teknik direktör Cenk Özvan, "4 önemli oyuncumuzun olmadığı bir karşılaşmada, 1-0 geriden gelip maçı 2-1 kazanmak kolay değil. Oyuncularımı tek tek hepsini kutluyorum” dedi.

Teknik direktör Cenk Özcan, oyuncularının çok özverili oynadığını belirtti. Genç teknik adamın maç sonundaki açıklaması şu şekilde:
 
Oyuncularımın hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum, çünkü çok özverili oynadılar ve sonunda galibiyet aldılar. Güne başlarken çok kötü bir havayla başladık, bu nedenle maç ile ilgili ne konuşacağımı bilemiyorum. Aslında Hakkari, Şemdinli’de yapılan hain saldırıda askerlerimiz şehit oldu, yaralılarımız olduğu bilgisi bizi, oyuncularımızı derinden üzdü. Bir an önce bu olayların bitmesini istiyoruz. Maça gelecek olursak ilk 20 dakika da 3 tane karşı karşıya pozisyon yakaladık, bunlardan bir tanesini gol yapabilsek çok farklı olacaktı. Rakibimizi maçtan önce analiz ettik. Yaptığımız analizler de onların sadece doldur boşalt ile goller aradıklarını gördük ve bu anlamda çalışmalarımızı yaptık. Gereksiz alanlarda faul yapılmaması konusunda arkadaşlarımıza uyardık. Hafta içinde bunlara çalışmamıza rağmen yaptığımız bir gereksiz faul ve akabinde yaşanan köşe atışında adam paylaşımında yaptığımız ufak bir hata ve dikkatsizlik golle sonuçlandı. 35. dakikada 3-0 öne geçmiş olabilecekken kalemizde gol gördük.
 
SAHAYA YÜREĞİMİZİ KOYDUK
 
Devre arasında arkadaşlarımız ile konuşurken şunu söyledik ‘bugün hata yapabilirsiniz, kademe hatası yapabilirsiniz, yanlış pas verebilirsiniz, ama ikinci devre sahaya yüreğinizi koyacaksınız, mücadelenizi vereceksiniz ve bu maçı buradan alacaksınız’…  Oyuncularımın hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum, çünkü çok özverili oynadılar ve sonunda galibiyet aldılar. Son saniye yine bir faul yaptık, yine yüreğimiz ağzımıza geldi. Elbette genç arkadaşlarla oynuyor olmanın bazı dezavantajları var, bunları zaman zaman yaşayacağız. Oyun içinde dalgalanmalar olacak.
 
GERİDEN GELİP KAZANMAK KOLAY DEĞİL
 
Çok zor bir haftadan geçtik. Geçtiğimiz hafta 66. Dakikadan sonra yaşanan farklı bir yenilgi ve 4 önemli oyuncumuzun olmadığı bir karşılaşmada 1-0 geriden gelip maçı 2-1 kazanmak kolay değil. Oyuncularımı tek tek hepsini kutluyorum. Bu galibiyeti  yönetim kurulumuza ve Konya halkına hediye etmek istiyoruz.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın