Fenerbahçe cezasını derbide çekecek!

 Fenerbahçe cezasını derbide çekecek!

Pfdk, Galatasaray derbisindeki çirkin ve kötü tezahüratlar nedeniyle Fenerbahçe’ye tribün kapatma cezası verdi...

PFDK, Fenerbahçe'ye Galatasaray derbisinden yaşanan olaylar nedeniyle 230 bin TL para cezası ve 2 tribün için kapatma kararı geldi.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, (PFDK) Galatasaray derbisinde yaşanan olayların ardından Fenerbahçe tribün kapatma cezası verdi. 
PFDK, derbi mücadelesinde çirkin ve kötü tezahürattan sevk edilen Fenerbahçe'ye tribün kapatma ve para cezası
verirken, Tahkim Kurulu'nun cezayı onaması halinde sarı-lacivertlilerin evinde oynayacağı Beşiktaş karşılaşmasında her iki kale arkası tribününe seyirci alınmayacak.
 PFDK'dan yapılan açıklama şöyle:

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) resmi internet sitesinde, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun (PFDK) yaptığı açıklama şu şekilde:
“Fenerbahçe'nin, 08.03.2015 tarihinde oynanan Fenerbahçe - Galatasaray Spor Toto Süper Lig Süleyman Seba Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 20 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına,
Aynı müsabakada Fenerbahçe'nin, yayıncı kuruluşun müsabakadan önce soyunma odasından görüntü almasının sağlanmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 10 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına,
Aynı müsabakada Fenerbahçe taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi olduğu müsabakada 4. kez gerçekleştirilmesinden dolayı ‘tribün kapatma’ ve 200 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına, cezanın ihlalin gerçekleştirildiği okul açık ve migros tribünlerinde infaz edilmesine, FDT'nin 53/4. Maddesi uyarınca cezaya neden olan tribünlerle ilgili müsabakada giriş yapan taraftarların elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle ilgili cezanın infaz edildiği müsabakaya girişleri engellenmesine karar verilmiştir..
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın