Merinosspor şampiyonluğunu ilan etti!

Merinosspor şampiyonluğunu ilan etti!

Merinos spor bayan voleybol takımı, Elazığ DSİi’ yi 3-0 yenerek şampiyonluğunu ilan etti...

Türkiye Voleybol 3. Ligi 6. Gurup’ta mücadele eden Merinosspor Bayan Voleybol Takımı, Elazığ DSİ’yi 3-0 yenerek şampiyonluğunu ilan etti.

Türkiye Voleybol Ligi’nde Gaziantep’in tek temsilcisi olarak mücadele eden Merinosspor Bayan Voleybol Takımı, geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda şampiyon oldu. Oynadığı 10 maçın 9’unu 3-0’lık net skorlarla alan Merinosspor’un oyuncuları, ligi 27 puanla tamamladı.

Sezon başında şampiyonluk hedefini açıklayan ve 2. Lig’de Gaziantep’i temsil etmek istediklerini belirten Merinosspor Kulüp Başkanı Abdurrahman Yavuz, birinci aşamayı başarı ile geçtiklerini ifade ederek, şöyle konuştu: "Öncelikle hedefimiz gurubumuzda şampiyon olmaktı. Bunu sporcularımızın ve hocalarımızın üstün gayreti ile başardık. Şimdi ikinci aşama olan 2. Lig’e yükselme maçlarına hazırlanıyoruz. Buradaki rakiplerimizi biliyoruz ve hepsi bu maçlara guruplarında şampiyon olarak gelecekler. Biz hazırlıklarımızı buna göre yapıyoruz ve 2. Lige çıkmak istiyoruz. Takımımızda oynayan sporcularımızın önemli bir çoğunluğu kendi alt yapımızda geldiler. Hepsi yetenekli ve ikinci ligde oynayacak kapasitedeler. Sporcularıma güveniyorum" dedi.

Merinosspor Antrenörü Ali Bağcı ise, önemli bir başarıya imza attıklarını ifade ederek, 2. Lig’e çıkmak için hazırlıklara başladıklarını söyledi.

Ligi 27 puanla lider olarak tamamlayan Merinosspor Bayan Voleybol Takımı’nın mart ayında 2. Lig’e yükselme maçlarına katılacağı bildirildi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın