Konspor

2 golün sahibi konuştu…

2 golün sahibi konuştu…

Kasımpaşa karşısında Torku Konyaspor’un iki golüne imza atan Hasan Kabze; ‘Önemli bir maçta çok değerli bir galibiyet aldık’ dedi.

 
Torku Konyaspor'un Kasımpaşa ile oynanan maçta gollerini atan takım kaptanı Hasan Kabze, yaşanan fair-play davranışından dolayı Shota Arveladze ve rakip oyunculara teşekkür ederken, önemli bir maçta çok değerli bir galibiyet elde ettiklerini söyledi.
 
Maçta yaşanan olay ile ilgili görüşlerini belirterek açıklamasına başlayan takım kaptanı Hasan Kabze, "O pozisyonda Ömer Ali'ye top gelmişti. Kendisi de Babel'in yerde yattığını görünce topu bıraktı. Biz de oyunu bıraktık.Donk topu aldı ve kaleye attı. Ama biz gol için mi attı ? Yoksa topu bize vermek için mi attı ? anlayamadık. Sonra ben Donk'a gittim ve 'Ne yapıyorsunuz ? Biz topu arkadaşınız yerde yattığı için bıraktık. Siz gol attınız. Bunun karşılığı bu olmamalıydı. Şimdi buna karşılık en iyi cevap ve saygılısı, olması gerekeni topu bize bırakmanız ve gol atmamız dedim. Kendisi de Shota hocaya giderek bunu söyledi. Shota'da büyük bir centilmenlik ve fair-play örneği göstererek böyle olmasını istedi. Futbol hayatımdaki en kolay ve en anlamlı golü attım diyebilirim" diye konuştu.  
 
Torku Konyaspor'un Kasımpaşa maçında gollerini atan takım kaptanı Hasan Kabze mücadele ile ilgili olarak da "Bizim için son derece önemli bir maçtı. Hem rakiplerimizden biriyle oynuyorduk, hem de son haftalara yaklaştığımız dönemde bir an önce alt sıralardan uzaklaşmak istiyorduk. Muhteşem taraftarımızın önünde kazanmak gerçekten çok güzeldi. İkinci yarının 15.dakikasında depar atarken arka adalemde bir sertlik hissettim. Çok zorlamak istemedim ve mecburen çıkmak zorunda kaldım. Bütün takım arkadaşlarımı gerçekten canı gönülden kutluyorum. Çok iyi mücadele ettik" dedi.  
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor

Konspor