Seri A'da heyecan sürüyor...

Seri A'da heyecan sürüyor...

Juventus arayı açıyor. Üçüncülük yarışı ise Roma. Napoli ve Lazio arasında sürüyor...

 
            İtalya liginde 28. hafta lider Juventus ile Palermo arasında oynanacak olan maçla başlayacak. Juventus son iki sezon olduğu gibi ligde yine çok rahat ve şampiyon olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.  Zira 2’inci Roma ile aradasın daki puan farkı 9.... Juventus’ta çok önemli bir eksik yok. Takımın yıldızı Tevez yine üzerine düşeni yapacaktır. Palermo ise ligin rahat takımlarından ve ligde bir iddiaları kalmamış vaziyette. Palermonun en önemli kozu ligde 12 golü bulunan Paulo  Dybala olacak.

          Lideri 9 puan geriden takip eden Roma evinde Sampdorıa’yı konuk edecek. Roma’nın lig 3’üncüsü Lazıo ile arasındaki puan farkı 4. Bu açıdan Roma için önemli bir maç, zira İtalya liginde ligi 2’ci bitiren takım şampiyonlar ligine doğrudan katılırken 3.’üncü olan takım ön eleme turu oynuyor. Roma son 10 maçta 2 galibiyet ve 8 beraberlik alması dikkat çeken önemli bir nokta. Diğer önemli bir husus ise Sampdorıa’nın Avrupa kupası iddiası olması, zira 5’inci Fiorentina’dan sadece averaj farkıyla geride.

            Ligin 3’üncü ve 4’üncü sırasında bulunan Lazıo ile Napoli’nin puanları eşit. İki takımda 46 puanda. Lazio bu hafta zorlu Torino deplasmanına giderken, Napoli ligin rahat takımı Verona ile oynayacak.
           27.’inci haftanın maçları ve maç programı :
14 Mart Cumartesi
19:00         Palermo-Juventus
21:45        Cagliari-Empoli
15 Mart Pazar
16:00         Genoa-Chievo
16:00         Atalanta-Udınese
19:00         Verona-Napoli
21:45         Inter-Cesena 
16 Mart Pazartesi
20:00        Torıno-Lazıo
20:00        Fiorentina-Milan
22:00       Roma-Sampdorıa
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın