“İyi mücadelemizin karşılığını 3 puanla aldığımız için mutluyuz”

“İyi mücadelemizin karşılığını 3 puanla aldığımız için mutluyuz”

Torku Konyaspor’un Kasımpaşa A.Ş. ile oynadığı maçta iyi mücadele ederek çok değerli bir galibiyet aldığını ifade eden Külup Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, maçta yaşanan fair-play ruhuna uygun örnek davranıştan dolayı Shota Arveladze ve oyuncularına teşekkür etti.

Torku Konyaspor'un Fenerbahçe ve İstanbul Başakşehir maçlarında ortaya koyduğu mücadeleyi Kasımpaşa A.Ş. karşısında da tekrarladığını ifade eden Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, “Kazanmamız gereken bir maça çıktık. İyi başladığımız oyunda futbol sahalarında ender görülen bir pozisyonda oyuncularımız yerde yatan rakip futbolcunun tedavisi için oyunun durmasını sağlamak istiyorlar. Ancak o pozisyon kalemizde golle sonuçlanıyor. Futbol sahalarında ender görülen bir an bu. Ancak o an için yaşanan bu kötü durum daha sonra Kasımpaşa A.Ş. teknik direktörü Shota Arveladze ve oyuncularının Türk futboluna örnek olması gereken davranışı sonucunda ortadan kalktı ve sağduyulu hareket edilerek maça 1-1 eşitlik geldi. Açıkçası yaşananlar hem saha içerisinde oyuncuların, kenarda teknik adamların, tribünde de bizlerin maçtan biraz da olsa kopmamıza neden oldu. Fakat ilk yarının sonlarına doğru gelen penaltı golümüz maçın yeniden farklı bir atmosferde oynanmasına neden oldu. Bakıldığında ikinci yarının başlarında yakaladığımız pozisyonlar var. Bunları değerlendirebilsek bizim adımıza daha rahat bir maç olabilirdi. Stresli geçirdiğimiz ve 10 kişi tamamladığımız son dakikalarda üstünlüğümüzü korumasını bildik ve gerçek anlamda çok değerli bir galibiyet aldık. Öncelikle oyuncularımız ve teknik heyetimizi mücadelelerinden, alınan galibiyetten dolayı, taraftarlarımızı da verdikleri muhteşem destekten ötürü kutluyoruz. İnşallah aldığımız bu galibiyetin devamını kalan haftalarda da getirerek ligde hak ettiğimiz yerlere geleceğiz. Ayrıca Shota Arveladze ve oyuncularına da Türk futboluna örnek teşkil etmesi gereken fair-play ruhuna uygun davranışlarından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.
Maçın hakemi Mete Kalkavan’ın verdiği kararlarla kontrolü ilk dakikadan itibaren kaybettiğini de sözlerine ekleyen Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, “İnşallah bu hafta son olur dediğimiz halde hakem hataları her geçen maçta lehimize artarak devam ediyor.  Kasımpaşa A.Ş. maçında sahada adalet dağıtan değil, verdiği kararlarla adil olmayan bir hakem vardı. Keşke iki tarafa da aynı eşitlikle davranıp kararlarını, kart tercihlerini ona göre yapsaydı. Kazandık diye yapılan hataları görmemezlikten gelemeyiz. Hakemin kararlarıyla farklı bir yöne taşıdığı maç saha içerisindeki oyuncular ve teknik heyetlerin sağduyulu davranışları neticesinde olaysız bir şekilde tamamlandı. Umarım bir daha böyle hakem yönetimleriyle karşılaşmayız. Ve umarım görmesi gerekenler dünkü maçta yaşanan hakem hatalarını görmüşlerdir ve gereğini yaparlar” diye konuştu.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın