Fransa'da Marsilya, Lyon'u konuk ediyor

Fransa'da Marsilya, Lyon'u konuk ediyor

Maç bugün saat 22:00’da başlayacak ve Marsılya’nın evi olan Velodrome'da oynanacak.

Fransa’da haftanın maçı lider Lyon ve 3.sıradaki Marsilya arasında oynanacak. Marsilya yenerse Lyon ile arasındaki puan farkı 1’e inecek ve şampiyonluk şansını iyice artıracak. Bu iki takımın karşılaşmasından önce 2.sıradaki PSG, Bordeaux deplasmanından dönmüş olacak ve belki de haftayı lider tamamlayacak.

Lyon’un bu sene elde ettiği başarı hiç kuşkusuz çok önemli. Sebebi ise alt yapıdan çıkardığı oyuncularla buralara gelerek büyük sermayelere kafa tutmak ve belki de uzun süredir devam eden şampiyonluk özlemine son verecek olması. Lyon’un en önemli kozu ise kendi alt yapısından çıkan henüz 23 yaşındaki Alexandre Lacazette…Bu sezon ligde attığı 23 golle takımının lider olmasının belki de en önemli pay sahibi oyuncu .Bunun yanında sürekli ileriyi düşünmesi ve takımını ateşlemesi onun liderlik vasıflara sahip bir oyuncu olduğunun göstergesi. Ama Lyon son 5 haftada 2 galibiyet 2 beraberlik ve 1 mağlubiyet aldı. Marsilya cephesin de durum pekte farklı değil. Onlarda son 5 maçlarında 1 galibiyet 3 beraberlik ve 1 mağlubiyet aldılar .Marsilya’nın en önemli kozu ise ligde 16 golü bulunan Pierre-Gignac…Her iki takımında önemli bir eksiği yok. Denk güçlerin mücadelesi şeklinde geçmesini düşünülen karşılaşmayı az hata yapan kazanacak. Maç bugün saat 22:00’da  Marsılya’nın evi olan Velodrome'da oynanacak. .

PSG ise fırsatı değerlendirme derdinde olacaktır. Olası bir Marsilya galibiyeti PSG’nin lider olması şansını artıracağı için Bordeaux’un işi zor olacaktır. Hele ki şampiyonlar liginde tur atlayan morali yüksek bir PSG karşısında işleri hiç kolay olmayacak. PSG’de eksik yok hatta gol hasretiyle yanan bir İbrahımovıc var. Bordeaux ise rahat bir konumda Avrupa kupalarına katılabilmek için 5 puanlık farkı kapamaları gerek. En büyük kozları ise ligde 9 golü bulunan Dıego Rolan olacak. Maç bugün saat 18:00’da başlayacak ve Chaban - Delmas’da oynanacak.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın