Rizespor çıkış arayacak!

Rizespor çıkış arayacak!

KARAMAN: "Eskişehirspor maçı bizim kurtuluş savaşı maçımızdır”...

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, şartlar ne olursa olsun kendi sahalarındaki kazanamama durumunu kırmalarını gerektiğini belirterek, “Eskişehirspor maçı bizim kurtuluş savaşı maçımızdır” dedi.

Hafta sonu Spor Toto Süper Lig’de Eskişehirspor ile karşılaşacak Çaykur Rizespor’da bu maçın hazırlıkları sürüyor.
Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, haftalık basın toplantısını Rize Ticaret Borsası’nda yaptı. Kendi evlerinde kaybettikleri Mersin İdmanyurdu maçı sonrası morallerinin çok bozuk olduğunu ifade eden Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, “Mersin maçında farklı mağlup olduk. Ardından Bursa karşısında galibiyeti kaçırdık. Bursa maçını kazanmamız gerekiyordu, olmadı. Penaltı ve pozisyonlar kaçırdık. İç sahamızda galip gelememe gibi bir durumumuz var. Bu büyük bir sorun. Geçen sezon da böyle bir durum vardı. Üst üste 16 hafta bu takım kazanamamıştı. Şartlar ne olursa olsun bunu kırmamız lazım. Bu haftaki maçımız kurtuluş savaşı maçımız. Bunu söylerken kendimizi baskı altında tutmayalım. Bundan önce kaybettiğimiz maçları bu maçta kazanarak tölere etmek için bunu söylüyorum. Rakibin nasıl bir takım olduğunu biliyoruz. Taraftara özellikle ihtiyacımız var. Maç oynanırken seyirci desteği oyunculara ve direkt sahaya yansır. Basın aracılığı ile Karadeniz’e Rize’ye bu mesajı veriyorum" diye konuştu.

ÇAYKUR RİZESPOR’DA EKSİK YOK
Sakat ve cezalılarının olmadığını söyleyen Karaman, “Eksik oyuncuların çokluğundan dolayı zaman zaman sıkıntı yaşadık. Bu hafta eksiğimiz olamaması bizi mutlu ediyor. Takımın penaltıcısı Obraniak’dır. Geçen hafta kaçan penaltıda topun başına Obraniak geçmeliydi. Kweuke topa öyle bir sarıldı ki ’ben atayım’ dedi ve kaçırdı. Bu bize bir ders oldu. Geçen sezon yine aynı pozisyonda Galatasaray’a golü attı. Bu konuda kendilerine gerekli şeyleri söyleyeceğiz” şeklinde konuştu.
Toplantı sonrası Çaykur Rizespor Yönetim Kurulu Üyesi ve Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan ile Karaman takımın durumu ve camia ile ilgili fikir alışverişinde bulundular.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın