Mersin İdmanyurdu çıkışa geçmek istiyor!

Mersin İdmanyurdu çıkışa geçmek istiyor!

Mersin İdmanyurdu Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı: "Ortada hiçbir neden yokken bu düşüşü anlamış değiliz."

Mersin İdmanyurdu, biri Ziraat Türkiye Kupası olmak üzere oynadığı son 4 maçı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor. Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı, yaptığı açıklamada, son haftalarda takımda bir düşüş olduğunu belirterek, "Aslında ortada hiçbir neden yokken bu düşüşü anlamış değiliz" diye konuştu.

"BU KADAR KOLAY KAYBETMEMELİYİZ"
Takımda bir rahatlık, bir rehavet ortamının oluştuğunu kaydeden Kahramanlı, "Yönetim olarak bunun farkındayız. Tabi bunun nedenlerini irdelemek zorundayız. Teknik heyet ve futbolcularla bu düşüşün nedenlerini tartışacağız. Daha önümüzde 10 hafta var. Bu kadar kolay kaybetmemeliyiz" şeklinde konuştu.

"KAZANMAMIZ GEREKEN MAÇLARI KAZANAMADIK"
Trabzonspor’la Mersin’de oynadıklarını ve 5-1 gibi farklı bir skorla yenildiklerini hatırlatan Kahramanlı, "Aynı Trabzonspor, Gaziantep’te top oynayamadı. Demek ki, işinizi iyi yaparsanız başarı geliyor. O maçta çok kötüydük Mersin İdmanyurdu olarak. Aynı şekilde Eskişehirspor maçında da iyi değildik, kötü oynadık. Kazanmamız gereken maçları kazanamadık. Ama bundan sonraki süreci iyi değerlendirmeliyiz. Bu hafta sahamızda oynayacağımız Gazintepspor maçı bu anlamda bizim için final maçı olacak. İnanıyorum ki, taraftarlarımızın da desteği ile bu maçı alarak çıkışa geçeceğiz" ifadelerini kullandı.

"HEDEFİMİZ HEP DAHA YUKARILAR OLMALI"
Ligde kendileri için herhangi bir tehlikenin söz konusu olmadığını dile getiren Kahramanlı, şöyle devam etti:
"Ancak, rehavete de kapılamayız. Daha önümüzde oynayacağımız çok maç var. 2-3 maç kazanıp rahatlamak zorundayız. Artık geriye gidiş yok. Futbolcularımızın da bunun farkında olduğuna inanıyorum. Herkes işini iyi yapmak zorunda. Ben Gaziantepspor maçıyla yeniden çıkışa geçeceğimize inanıyorum. Bu saatten sonra hedefimiz hep daha yukarılar olmalı."
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın