Konspor

Uluslararası Halter Şampiyonası'nda Konya’dan 15 madalya

Uluslararası Halter Şampiyonası'nda Konya’dan 15 madalya

İslami Dayanışma Spor Federasyonu tarafından organize edilen Halter Şampiyonası 10-18 Mart 2015 tarihleri arasında Antalya’da yapıldı.

İslami Dayanışma Spor Federasyonu (ISSF) tarafından organize edilen ve bu yıl 3.sü düzenlenen Halter Şampiyonası 10-18 Mart 2015 tarihleri arasında Antalya’da yapıldı.

Türkiye'nin yanı sıra Irak, Bangladeş, Uganda, Birleşik Arap Emirliği, Cezayir, Bosna Hersek, Kosova, Tunus, Suudi Arabistan, Katar, Türkmenistan, Azerbaycan, Arnavutluk ve Özbekistan’dan 100’e yakın sporcunun katıldığı turnuvada Millilerimiz madalya rekoru kırdı. Erkek ve Bayan milli takımlarımız toplam 45 madalya kazanarak, ülke sıralamasında zirvede yer aldı. Bayanlarda 17 altın ve 4 gümüş madalya kazanan Türkiye, erkeklerde ise 20 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalyanın sahibi oldu. Şampiyonanın genel klasmanında Türkiye, erkeklerde ve kadınlarda ilk sırada yer aldı. Kadınlarda ikinciliği Cezayir, üçüncülüğü ise Tunus elde etti. Erkeklerde ise Irak ikinci olurken, Katar üçüncülüğü kazandı.

Şampiyonada Konya Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) sporcularından Mehtap Kurnaz 63 kg’da 3 altın madalya, Duygu Aynacı ise 75 kg’da 3 altın madalya kazanırken Konya Kuyulusebil İhtisas Spor Kulübü’nden Hacer Demirel 48 kg’da 2 altın, 1 gümüş, Ayşegül Çoban 58 kg’da 3 altın, Hatice Demirel 69 kg’da 3 altın kazandılar.


Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor