Konspor

Minderin aslanları, Polonya’da kükreyecek!

Minderin aslanları, Polonya’da kükreyecek!

Dünya Güreş Birliği tarafından Polonya’da yapılacak 23 Yaşaltı Avrupa Güreş Şampiyonası’nda, sporcularımız İstiklal Marşı'nı dinletmek istiyor...

Dünya Güreş Birliği tarafından Polonya’da yapılacak 23 Yaşaltı Avrupa Güreş Şampiyonası’nda grekoromen stilde milli mayo giyecek sporculardan Enes Başar ve Serkan Akkoyun, altın madalya kazanarak binlerce kişiye İstiklal Marşı’nı dinletmek istediklerini söyledi.

24-29 Mart tarihleri arasında Polonya’nın Walbrzych şehrinde yapılacak U-23 Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek milli güreşçiler Enes Başar ve Serkan Akkoyun, bir kez daha zirvede yer almak istiyor.

BAŞAR: “ADIMI TARİHE ALTIN HARFLERLE YAZDIRACAĞIM”
66 kiloda ay-yıldızlı mayo ile mindere çıkacak Yıldızlar Avrupa Şampiyonu ve Gençler Dünya İkincisi Milli Güreşçi Enes Başar, “Teknik ekibimizle ve arkadaşlarımızla beraber verimli bir kamp dönemi geçirdik. Bu çalışmalarımızın karşılığını alarak altın madalya ile vatanıma dönmeyi hedefliyorum. Spor hayatımda örnek aldığım isim olan Asrın Güreşçisi Hamza Yerlikaya gibi adımı tarihe altın harflerle yazdıracağım” dedi.

AKKOYUN: “TÜRK MİLLETİNİN DUALARINI BEKLİYORUZ”
Yıldızlar Avrupa Şampiyonu ve Dünya İkincisi başarılı sporcu Serkan Akkoyun ise, 75 kiloda milli mayo giyeceğini hatırlatarak, “Sarıyer Kamp Eğitim Tesisleri’nde antrenörlerimizin gözetiminde hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Allah’ın izniyle Polonya’da takım halinde şampiyon olmak istiyoruz. Bireysel olarak da altın madalya kazanmayı hedefliyorum. Polonya’daki atmosfer beni korkutmuyor çünkü artık bu tür ortamlara alıştım. Türk milletinin dualarını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor