Konspor

Başkan Ahmet Şan Konspor'a konuştu!

Başkan Ahmet Şan Konspor'a konuştu!

"Karabük maçını kazanıp seri yakalamak istiyoruz."

Torku Konyaspor başkanı Ahmet Şan, Kardemir Karabükspor maçı öncesi Konspor’a açıklamalarda bulundu. Başkan Şan, sakat futbolcuların çokluğuna rağmen, Kasımpaşa maçında alınan galibiyet sonrası futbolcuların morallerinin yerinde olduğunu ve karşılaşmadan galip gelerek seri yakalamak istediklerini söyledi.

Torku Konyaspor başkanı Ahmet Şan, Cuma günü saat 20:00’da başlayacak Kardemir Karabükspor maçı için “cuma günü Süper Lig’in açılış maçında Karabükspor ile Deplasmanda karşılaşacağız. İki önemli eksiğimiz var. Hasan Kabze ve Torje. Marica’da da ve Mahlangu’da sakatlık devam ediyor. Onların iyileşmesini bekleyeceğiz. Zor bir deplasman,çünkü Karabükspor, sezona Avrupa liglerinde mücadele ederek başlamıştı. Bulunduğu yer itibari ile de bu sezonun sürprizlerinden biri. Onların da ne denli bir dönüm maçı olarak gördüklerinin de farkındayız” dedi.

Başkan Ahmet Şan, son haftalarda ki gidişat ile ilgili de konuştu. Şan “son haftalarda teknik direktörümüz Aykut kocaman’ın ifadesi ile Fenerbahçe maçından sonra puan almaya başlayacağız demişti. Fenerbahçe’den aldık puanı, Başakşehir’den de ve en son kendi evimizde aldığımız Kasımpaşa galibiyet ile bu zorlu virajdan 5 puan aldık ama ligde henüz yüzde yüz garantisi olmayan bir yerdeyiz. Bizim de sezon başındaki hedefimiz ilk 10’da 7. 8. Sıralarda yer almaktı. O hedefi Karabük’ten puan çıkartarak hem özgüvenimizi kazandığımız şu ortamda taraftarlarımıza hediye etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bu sezona damgasını vuran taraftarımız ve stadyumumuz Konyasporumuzun da sportif anlamda daha başarılı olması gerektiğini tüm spor kamuoyuna beyan etmiştir. Bizim onlara yakışır ve yaraşır bir şekilde buradan puan alarak Trabzon maçına daha iyi girmemiz gerekir. Eksiklerimiz maalesef devam ediyor ama yerine oynayacak futbolcularımızdan da artık daha iyi performans bekliyoruz. Bunu da taraftarımız adına hakkımız olduğunu düşünüyorum. Biz yönetim adına üzerimize düşeni yapıyoruz. Bu güne kadar belki biraz gecikme ile de olsa görevlerimizi yerine getirdik. Söz yine futbolcularımızda. Teknik heyetimizle iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Bu ikinci yarının başında ve devamında Karabük’ten en az 1 puanla dönmemiz lazım. Bir galibiyet halinde İnşallah daha farklı şeyler konuşabiliriz. Taraftarımızın da desteği olacak orada. Yönetim olarak da bir seferberlik ilan ettik. İnşallah kazanan biz oluruz. Sıkıntılara rağmen en az 1 puanla döneceğimize inanıyorum” dedi…
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor