Konspor

Torku Şekerspor, Cumhurbaşkanlığı turuna hazırlanıyor…

Torku Şekerspor, Cumhurbaşkanlığı turuna hazırlanıyor…

51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda mücadele edecek KonyaTorku Şekerspor, Kayseri kampı ile hazırlıklarına devam edecek.

 
Antalya'nın Alanya ilçesinde 26 Nisan'da başlayacak ve 8 etapta 8 gün sürecek 51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur'unda mücadele edecek 21 profesyonel takımdan bir tanesi olan Konya Torku Şekerspor, Malezya yarışlarının ardından şehre döndü. 

Kısa bir dinlenme döneminin ardından Kayseri Erciyes kampına başlayacak Torku Şekerspor takımı, 21 Mart Cumartesi günü Kayseri’ye gidiyor. Takımın bir yarısı ise 24 Mart 2015 günü Çanakkale’de başlayacak TOUR OF CANAKKALE’ye katılmak üzere şehirden ayrılıyor. Çanakkale yarışlarının ardından her iki takım Kayseri’de bir araya gelerek, 1 Nisan tarihine kadar çalışmalarını sürdürecek. Bu tarihte ise 6 sporcu Fas Tur’una katılmak üzere bu ülkeye gidecek.

Takım Menajeri Mehmet Şafakçı, yoğun bir çalışma takvimi içinde yer aldıklarını kaydederken: “26 Nisan tarihinde başlayacak 51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'na en iyi şekilde hazırlanmaya çalışıyoruz. Bu süreçte ne kadar çok yarış koşarsak bizim için o derece önemli. Takımımız bir arada oldukça ve yarışlarda bulundukça tecrübe sahibi oluyor. 51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur'unda yine adımızdan söz ettirmek istiyoruz. Bizim bu yarışlara katılmamızda desteğini hiç bir zaman esirgemeyen, gerekli tüm imkanları sağlayan Pankobirlik Genel Başkanımız Recep Konuk bey’e teşekkürü bir borç biliyoruz. Torku Şekerspor yönetimi ve Sayın Recep Konuk beyin destekleri ile hazırlıklarımızı tamamlayıp TUR’da hem Ülkemizi hem de Konya’mızı en iyi şekilde temsil edeceğiz” dedi. 

Mehmet Şafakcı - Lionel Marie Takım Menejerliğinde kampa girecek takımda şu isimler yer alıyor;
1) Kevin Seeldraeyers
2) Ahmet Örken
3) Nazım Bakırcı
4) Tomasz Marczyński 
5) Sergiy Grechyn
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor