UEFA'dan FIFA'ya destek geldi!

UEFA'dan FIFA'ya destek geldi!

UEFA Genel Sekreteri Infantino: "(Katar 2022 Dünya Kupası'nın kış aylarında düzenlenecek olması) Kararın alınmış olmasından mutluluk duyuyoruz. UEFA olarak kararı destekliyoruz"

UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino ve UEFA Müsabaka Direktörü Giorgio Marchetti, FIFA'nın Katar'ın evsahipliğinde düzenlenecek 2022 Dünya Kupası'nın kasım ve aralık aylarında düzenlenmesi kararını desteklediklerini belirtti.
 
Marchetti ve Infantino, FIFA'nın, Katar'ın evsahipliğinde 2022 Dünya Kupası'nın kasım ve aralık aylarında düzenlenmesi yönündeki kararını değerlendirdi.
 
Infantino, "Kararın alınmış olmasından mutluluk duyuyoruz. UEFA olarak kararı destekliyoruz" dedi.
 
"Son karar alındı ve kararı destekliyoruz" ifadesini kullanan Infantino, "Daha önümüzde 7 yıldan fazla zaman var. Bu süre zarfında, Dünya Kupası'nın kış aylarında nasıl oynanacağını tartışacağız" diye konuştu.
 
Marchetti ise organizasyonla ilgili bir karar alındığını belirterek, "2022 Dünya Kupası takviminin belirlenmesi için diğer taraflarla görüşmeler yapılacak. Final maçı 18 Aralık tarihinde oynanacak" ifadelerini kullandı.
 
Şu ana kadar UEFA'nın konuya ilgili resmi bir açıklama yapmadığını belirten Marchetti, "Bu karar FIFA'nın kararıdır ve FIFA'yı bağlar" dedi.
 
FIFA İcra Kurulu, 2022 Dünya Kupası'nın kasım ve aralık aylarında düzenlenmesini onaylamış, final maçının da Katar'ın Ulusal Günü olan 18 Aralık'ta yapılmasını kararlaştırmıştı.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor