‘Mutlaka ve mutlaka puan için gelmiştik’

‘Mutlaka ve mutlaka puan için gelmiştik’

Karabükspor deplasmanından üç puanla dönen Torku Konyaspor'da teknik direktör Aykut Kocaman "ligin son haftalarına ruhen rahatlamış ancak matematiksel olarak henüz rahatlamamış olarak giriyoruz" dedi.

 
Aykut Kocaman 
Son 4 maçtır oyun sistemlerini değiştirmeleri nedeniyle maç sonrası istatistiklerinin istedikleri gibi olmadığına dikkat çeken Aykut Kocaman : “Topun süresi, belki hızı, ortalar, şutlar biraz daha azaldı. Ancak öbür taraftan da mücadele gücümüz arttı. Bu oyunun en azından şimdilik faydasını gördük. Gerçekten bizim doğal rakamlarımıza benzemiyor. Oyunla ilgili esas olarak maçın kaderini tayin edecek olan Karabükspor’un oyun içindeki atakları belirledi. Onlar adına çıkış maçı olarak görünüyordu. Yılmaz hoca geldikten sonra topu daha fazla kullanmaya çalışıyorlar. Eğer bu fırsatı verirsek daha etkili olabilirdi. Bizde çok fırsat vermedik. Özellikle iki ve üçüncü bölgede etkili oynadık. Maçın özeti mutlaka ve mutlaka puan için gelmiştik. Alt tarafla irtibatımızı kesmek istiyorduk. Bu üç puanla rahatladık. Ligin alt sıraları ile matematiksel olarak ne zaman irtibatı keseriz, buna çalışacağız” dedi.

Yılmaz Vural
‘Konyaspor bizim sistemimizi oynatmadı”’ diyen K. Karabükspor teknik direktörü Yılmaz Vural ise maç sorası açıklamısında: “Konyasypor oyuna hakim olmamızı engelledi. Yani birinci devre kısır geçti bizim için. İkinci yarı iki değişiklik yaptık ve rakip sahaya oyunu yıktık. Konyaspor oyunu geride kabul etti ikinci yarıda. Ama Djalma duvar pasıyla golü yaptı ve tamamen oyun tek kaleye döndü.  İkinci yarı çift santraforla oynadık. Beraberlik bile bizim için kötü sonuç olacaktı. 80. Dakikada rakibin eline çarpan bir top var. Dışardan gördüğümüz açık penaltı olduğu yönünde. Sonuç olarak ta bizim daha çok istediğimiz üç puanı kaybettik. Ligde gelecek haftalar artık daha da önem kazandı. Önümüzde dokuz tane maç var. Artık her maçı istememiz, kaybetmememiz lazım. Oyuncularım bütün çabaları gösteriyorlar. Futbol biraz şans oyunu. Bizde de yeterli şans maalesef gelmiyor. Oyuncularıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çaba sarf edip çalışıyorlar. Yani gözle görülür bir sorun yok. Sakat veya ekonomik bir sorun yok. Enteresan 7-8 oyuncumuz milli takıma gidecek. Kaliteli bir kadromuz var. İnşallah Galatasaray maçıyla çıkışa geçmek istiyoruz” şeklinde konuştu.
.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın