Beklentilerin altında kaldı...

Beklentilerin altında kaldı...

Alt sıraları yakından ilgilendiren karşılaşmada ev sahibi Kardemir Karabükspor gibi konuk takım Torku Konyaspor da beklentilerin altında kaldı.

Spor Toto Süper ligde alt sıraları yakından ilgilendiren karşılaşmada Torku Konyaspor, Kardemir Karabükspor'a konuk olurken karşılaşma bir çok anlamda beklentilerin altında kaldı.
 
Son haftalarda puan kazanmak adına eldeki oyuncuların yapısına uygun bir oyun sistemi seçtiklerini ve bu nedenle istediği futbolun oynanmadığını ancak puanlar kazanılması nedeniyle memnun olduğun kaydeden Torku Konyaspor teknik direktörü Aykut Kocaman  maç sonrası açıklamasında "
Bu oyunun en azından şimdilik faydasını gördük. Gerçekten bizim doğal rakamlarımıza benzemiyor" demişti.

Zorlu ve stresli karşılaşmada ev sahibi K. Karabükspor kaleyi bulan 3 şut atarken, Torku Konyaspor rakip kaleye 4 kez isabetli şut attı.

Karabükspor takımı attığı 5 şutta ise isabet bulamazken, Konyaspor'un kaçırdığı şut sayısı sadece 2.  
Yeşil - Beyazlılar oyunu kendi sahasında kabul ettiği ve rakibinin oynamasına izin verdiği karşılaşmada hiç köşe atışı kullanamadı. Buna karşın ilk köşe atışının 25. dakikada kullanıldığı müsabakada Kardemir Karabükspor, 4 kez korner attı.
 
İki takımında ofsayta  düştüğü pozisyon sayısı ise normalin biraz üstünde.  Kardemir Karabükspor 6, Torku Konyaspor ise 4 kez ofsayta düştü.

Böyle gergin bir ortamda oynanan maçta iki takım toplam 4 sarı kart görürken, bu anlamda beklentileri boşa çıkardı. Gergin geçmesi beklenen maçta iki takım oyuncuları sakinlikleri ile dikkat çekerken, Torku Konyaspor'da Mehmet Uslu, Djalma Campos ve Ali Çamdalı sarı kart gören isimler oldu. Kardemir Karabükspor'da ise Erdem Özgenç tek sarı kart gören oyuncuydu. 

Karşılaşmadaki tek gol 55. dakikada Uğur İncemanı'ın pasında Djalma Campos'tan geldi.
Yorumlar
  1. Beklentilerin altında kaldı...
    fersan 21.03.15 13:02

    Hey gidi günler hey

Yorum Yapın