Konspor

“Play-off sınırına yaklaştık”

“Play-off sınırına yaklaştık”

TBL’nin 23. haftasında deplasmanda Banvit ile oynadığımız ve uzatmada 89-99 kazandığımız maçın ardından Aziz Bekir değerlendirmelerde bulundu.

 
Çok önemli bir galibiyet aldıklarını söyleyen Aziz Bekir, “Rakibimizin yoğun maç programı yüzünden maça konsantrasyon eksiği ile çakacağını tahmin etmiştik ama tahmininiz gerçekleşmedi. Banvit, büyük bir dikkat ve enerji ile mücadeleye başladı. Konsantrasyonları da yüksekti. Biz de iyi hazırlanmıştık ve galibiyet için Bandırma’ya gelmiştik. Son çeyrekte yaptığımız top kayıpları yüzünden skor avantajımızı kaybettik ve maç uzatmaya gitti. Uzatma periyodunda ise konsantrasyonumuzu daha yüksek tutarak az hata yaptık ve maçı kazamasını bildik. Banvit’i canı gönülden tebrik ederken Avrupa arenasındaki mücadelesinde tüm Türkiye’yi sevindirecek sonuçlar almasını diliyorum” dedi.
 
Ligin alt tarafında büyük bir kaos yaşandığına dikkat çeken Bekir, “Play-off hesapları yapmak için erken. Ligin alt tarafında her hafta hesapları değiştirecek sonuçlar alınıyor. Daha 7 maç var. Play-off sınırına yaklaştığımız doğrudur ancak bu hesabı yapmamız için ve Banvit galibiyetinin değerini arttırmamız için gelecek hafta NSK Eskişehir Basket maçını kazanmamız gerekiyor” diyerek sözlerini tamamladı. 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor