Hamzaoğlu son noktayı koydu!

Hamzaoğlu son noktayı koydu!

"Selçuk ile Sabri arasında bir sorun yok. Oyunumuzla ilgili bir eleştiri bulamıyorlar, bizi bu tip olaylarla vurmaya çalışıyorlar"

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak'ın Sefaköy'deki iş yerinde verdiği yemekte gazetecilere açıklamada bulunan Hamzaoğlu, Selçuk ile Sabri arasında problem olduğuna yönelik gündem oluşturmaya çalışıldığını savunarak, "Biz birbirimize daha da sıkı bağlandık. Selçuk ile Sabri arasında bir sorun yok. Sabri'nin elbette bir kırgınlığı olabilir, kadro dışı bırakılmıştı ama ona o hamleyi yapan insanlardan hiç kimse yok. Herkesin tek düşüncesi Galatasaray'ın menfaatleri. Bu tip haberler bizi daha çok kenetlendiriyor, güçlendiriyor. Oyunumuzla ilgili bir eleştiri bulamıyorlar bizi bu tip olaylarla vurmaya çalışıyorlar" diye konuştu.
 
Spor Toto Süper Lig'de Fenerbahçe ile yaptıkları derbinin sakin geçtiğini anlatan Hamzaoğlu, "Uzun zaman sonra sakin bir derbi oldu, herkesin aklında futbol oynamak vardı. Yasin Öztekin o pozisyonda yakın köşeye vursa goldü ama o vuruşu yapması bile büyük başarı. Hakan Balta'nın sakatlanıp oyundan çıkması bizi etkiledi. Hakan topu hücuma iyi sokuyordu, bizim için kötü oldu" ifadelerini kullandı.
 
Hamza Hamzaoğlu, şampiyonluk yarışında bir adım önde olduklarını belirterek, "Bir adım öndeyiz ama hiçbir şeyin garantisi olmaz. Şu anda Fenerbahçe maçını kazanmış bir Galatasaray düşünebiliyor musunuz? Ama şampiyon olmadan hiçbir anlamı yok. Kulübün şampiyon olmaya ihtiyacı var. Takım bir bütün olursa şampiyonluk gelir. Biz burada birbirimizi sevmek zorundayız. Seni seviyorsam hatanı kapatmak için koşarım" değerlendirmesinde bulundu.
 
Fenerbahçe derbisinde Emenike'yi düşüren Olcan Adın'ın kırmızı kart görmesi gerektiğini dile getiren Hamzaoğlu, şunları kaydetti:
 "Diego'nun ceza sahası içinde kendini yere atması da sarı karttı. Emenike'nin bir pozisyonda kendini bırakması sarıydı mesela. Böyle değerlendirirsek Fenerbahçe'nin bazı oyuncuları daha önceki maçlarda cezalı olup bizim maça çıkmamalıydı. Ben kendi futbolcularıma bile kızıyorum, 'hakemi aldatmaya yönelik hareket yapmayın' diyorum. Hakem elbette hata yapacak, hepimiz hata yapıyoruz ama bizim ülkede onları baskı altına alıp etkileme çabası var."
 
Fiziksel anlamda hazır olduğunda Semih Kaya'nın kadroda yer alacağını anlatan Hamzaoğlu, ilerleyen maçlarda Blerim Dzemaili'den de faydalanacaklarını sözlerine ekledi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın