Gömeç’te geleneksel oryantiring yarışmasına 900 sporcu katıldı

Gömeç’te geleneksel oryantiring yarışmasına 900 sporcu katıldı

Balıkesir’in gömeç ilçesinde, bu yıl dördüncüsü düzenlenen geleneksel oryantiring yarışması’na katılan 900 sporcu büyük heyecan yaşadı.

Balıkesir’in Gömeç ilçesinde, bu yıl dördüncüsü düzenlenen geleneksel Oryantiring Yarışması’na katılan 900 sporcu büyük heyecan yaşadı.

 Gömeç Belediye arkasındaki boş alanda oluşturulan start noktasından çıkan sporcular ilçe cadde ve sokaklarındaki hedefleri bulmaya çalışırken, büyük heyecan yaşadı. Yarışmalarda hedefi en kısa sürede bulan sporcular ödüle hak kazanırken, Gömeç Belediyesi sporculara etli pilav ve ayran ikramı yaptı. Yaklaşık 4 saat süren yarışın sonunda şehir meydanında düzenlenen törenle dereceye girenlere madalyaları verilirken, takım halinde başarı gösteren sporculara da kupa hediye edildi.

Ödül törenine Gömeç Kaymakamı Mübarek Agit, Garnizon komutanı Jandarma Yüzbaşı Özcan Akdemir, Belediye Başkanı Kazım Arslan ile Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Balıkesir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür İlhan Arslan ile belediye meclis üyeleri, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Dereceye giren sporcular büyük mutluluk yaşadı. Kaymakam Mübaret Agit, yaptığı konuşmada bütün sporcuları kutladı. Sporcuların heyecanlarının gözlerinden okunduğunu anlatan Agit, organizasyonu yapan belediye ve destek olan kurumlara teşekkür etti.

Yarışlara katılan İzmirli sporcu Şahin Demirci iki senedir oryantiring yaptığını belirterek, "Çok mutluyum. Oryantiring sporunu herkese tavsiye ederim. Birinci oldum bu yarışta. Çok güzel bir duygu” dedi.

 Balıkesir’den katılan Öğretmen Necati Kulaksız da, "Yarışmalarda E-35 kategorisinde birinci oldum. Oryantiringi herkesi tavsiye ediyorum. Zevkli bir spor” diye konuştu.
Gömeç Belediye Başkanı kazım Arslan, "Biz öncelikle buraya gelen misafirlere, bütün katılımcılara teşekkür çok ediyoruz. Beklentimizin üzerinde bir organizasyon oldu. 4. kez düzenliyoruz ve 900 sayıda sporcu koştu. Çok mutluyuz" açıklamasında bulundu
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın