Konspor

Aykut Kocaman ‘rehabilitasyon’ yapacak

Aykut Kocaman ‘rehabilitasyon’ yapacak

Tatlıcak Tevfik Lav Tesisleri'nde basın mensuplarına gündem ile ilgili açıklamalara bulunan Torku Konyaspor teknik direkötrü Aykut Kocaman,"Tam milli maç haftasına girdiğimiz bu dönemde oynadığımız Kardemir Karabükspor maçını kazanmak bizi morallendirdi ve bence bu haftayı rehabilitasyon haftası olarak değerlendirmemize olanak sağladı" dedi.

 
Ligde son 4 maçta alınan başarılı sonuçlarla artık alt sıralardan kurtulup orta gruba biraz daha yaklaştıklarını ve bunun moralini yaşadıklarını belirten Torku Konyaspor teknik direktörü Aykut Kocaman, milli maçlar nedeniyle lige verilen arayı rehabilitasyon dönemi olarak değerlendireceklerini ve tek düşüncelerinin Trabzonspor maçı olduğunu söyledi.
 
Aykut Kocaman, takım olarak büyük bir çözülme yaşadıkları SAİ K.Erciyesspor'a karşı kaybedilen maçın ardından takım, kulüp ve şehir olarak herkesin üzerinde bir karamsarlığa neden olduğunu ve bunu çok üst seviyeye çıkardığını ifade etti.
 
Kocaman sözlerine şöyle devam etti:
"Fakat ondan sonraki dönemse bunun tam tersi olarak gelişen olayların olduğu bir süreçti. Aslında önceki dönemi anormal olarak değerlendirirsek de şimdi normale döndü diye düşünüyorum. Daha fazla mücadele, daha fazla koşu, daha fazla yardımlaşma oldu ve bunlar arttı. Bununla beraber biraz oyun tarzımız değişti. Arka arkaya çok güçlü takımlardan, zor bir seriden 8 puanla ayrıldık. Son 4 maçtan 2 galibiyet, 2 beraberlik aldık. Pozisyonumuz orta gruba doğru yükseldi. Alt gruptan da biraz göreceli olsa da matematiksel değil ama ruhsal olarak biraz daha ayrıldık. En azından önümüzdeki günlere biraz daha özgüvenli, moralli ve oyuncularımızla beraber ne yapmamız gerektiği konusunda düşüncelerimizi pekiştirmiş olarak girme şansı yakaladık. Dolayısıyla bu haftayı bu şekilde bir rehabilitasyon haftası olarak geliştirip ondan sonra önümüzdeki haftadan itibaren yoğun ve sert antrenmanlarla Trabzonspor maçına hazırlanmak en büyük amacımız. Benim tek düşüncem şu anda Trabzonspor maçı. Bu haftayı rehabilitasyon ile geçirip, oyuncularımızı hem ruhsal hem fiziksel anlamda rehabilite edip, ondan sonra Trabzonspor maçına odaklanmak. Ötesi ile ilgili açıkçası bir fikrim yok..."  
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor

Konspor