Başarı "engel" tanımadı!

Başarı

Nilüfer belediyesi ve Nilüfer Belediyespor Kulübü Tekerlekli Sandalye Eskrim Takımı, ‘Uluslararası Villemomble Tekerlekli Sandalye Eskrim Turnuvası’nda çeyrek final başarısı gösterdi...

Nilüfer Belediyesi uluslararası sportif başarılarına bir yenisini daha ekledi. Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer Belediyespor Kulübü tarafından kurulan Tekerlekli Sandalye Eskrim Takımı, 21-22 Mart tarihlerinde Fransa’da düzenlenen Avrupa’nın en büyük turnuvası 12. Uluslararası Villemomble Tekerlekli Sandalye Eskrim Turnuvası müsabakalarında çeyrek final başarısı elde etti.

13 ülkeden olimpiyat derecelerine sahip toplam 138 sporcunun katıldığı turnuvada, Nilüfer Belediyespor Tekerlekli Sandalye Eskrim Takımı, Epe ve Flöre branşlarında Bursa’yı temsil etti. Flöre kategorisinde çeyrek finale kadar yükselen Hakan Akaya turnuvayı 6. sırada tamamladı. 42 eskrimcinin ter döktüğü Erkekler Epe müsabakalarında da başarılı bir performans gösteren Hakan Akkaya, çeyrek finale yükseldi. Çeyrek final maçında elenen Akkaya, turnuvayı 8. sırada tamamladı. Bayanlar Epe ve Flöre müsabakalarında mücadele eden Nimet Erdoğan da, Epe’de 20, Flöre de de 18’inlik elde etti.

Turnuvada tecrübe eksikliği ve stres sebebiyle madalyayı kaçırdıklarını ifade eden Antrenör Kader Yıldırım, “ Elde ettiğimiz sonuçlardan memnunuz. Sporcularımızla birlikte uluslararası arenada daha büyük başarılara ülkemiz ve Nilüfer Belediyesi adına imza atmak istiyoruz” dedi.
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nda Tekerlekli Sandalye Eskrim branşının acilen açılmasını istediklerini de belirten Yıldırım ayrıca Uluslararası Tekerlekli Sandalye Eskrim Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan turnuvalara katılma hakkının da kendilerine verilmesini istedi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın