Sahalarda bu duruma çok sık rastlayamazsınız!

Sahalarda bu duruma çok sık rastlayamazsınız!

Bilecik 1. Amatör Lig 23.hafta futbol müsabakasında Bilecikspor 7-0 öndeyken maçın orta hakemi Mustafa Kurnaz oyuncu yetersizliğinden maçı bitirdi.

Bilecik 1. Amatör Lig 23. hafta futbol müsabakasında Bilecikspor 7-0 öndeyken rakip takım futbolcularından 6’sı ’Sakatlandım’ gerekçesi ile sahayı terk edince, maçın orta hakemi Mustafa Kurnaz oyuncu yetersizliğinden maçı bitirdi.

Bilecikspor, evinde oynadığı maçın ilk yarısını, Ekrem Dal’ın 3, Ertuğrul Güllük’ün 2 ve Caner Aydın’ın tek golü ile 6-0 önde kapattı. İkinci yarının 10’uncu dakikasında 4 rakip takım oyuncusu sakatlandıkları gerekçesi ile oyundan çıktı. Pazaryerisporlu idareciler, sahaya yeni futbolcu sokmayınca oyun bir süre 7 kişi devam etti. Maçın 60’ıncı dakikasında İlker Çınar skoru 7-0 a getirdi. Bu dakikada bir futbolcu daha sakatlandığı gerekçesi ile oyundan çıkınca Pazaryerispor sahada 6 kişi kaldı. Futbol kurallarına göre takımın 6 kişi ile devam edemeyeceğini belirten orta hakem Mustafa Kurnaz, 65’inci dakikada maçı bitirdi.

Bu yaşanan olaylar karşısında Bilecik Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile Bilecik Futbol İl Temsilcisi’nin ne gibi bir karar alacağı merak edilirken, Pazaryerisporlu yöneticiler arasında "maç farka giderse takımı oyundan çekeriz" gibi maç öncesi konuşmalar yaşandığı iddia edildi. Maçı sahadan çekmenin para cezası olduğunu bilen yöneticilerin, ceza ödememek için bu yönteme başvurduğu iddia ediliyor.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın