Başkan, Yankaya’ya destek verdi, TFF "yok" dedi!

Başkan, Yankaya’ya destek verdi, TFF

Akhisar Başkanı Hüseyin Eryüksel, Özgür YANKAYA'ya destek çıktı.TFF ise bu hafta maç vermedi...

Akhisar Belediyespor Başkanı Hüseyin Eryüksel, Fenerbahçe maçındaki performansıyla büyük tartışmalara neden olan hakem Özgür Yankaya’nın yönetimini beğendiğini söyledi. 

"YANKAYA’NIN SONUCU ETKİLEYECEK HATASI YOKTU"
Fenerbahçe maçının bir derbi havasında geçtiğini kaydeden Başkan Eryüksel, hakem Özgür Yankaya’nın yönetimini beğendiğini dile getirerek, Türkiye’deki tüm hakemlerin iyi niyetli bir maç yönettiklerini belirtti.
Özgür Yankaya yönetimini beğendiğini dile getiren Başkan Eryüksel, “Ben gerçekten Özgür Yankaya baktığımda bir hata görmedim. Yani sonucu etkileyecek bir hata görmedim. Sonucu etkileyecek hatalar genelde rakip takımın bulduğu fırsatları değerlendirememesidir. Biz değerlendirdik, onlar değerlendiremedi, yani değerlendirmiş olsalardı, sonuçta bu futbol farklı sonuçlarda olabilirdi. Biz daha temkinli oynadık, 90 dakika koşan bir takım olduk ve bunun meyvelerini topladık. İnsanlar kişisel hata yapabilir ama sonucu etkileyecek bir hata, özellikle Özgür Yankaya’da ben görmedim. Bu noktada eğer fırsatları rakibimiz değerlendirebilseydi, belki o galip gelecekti. Ama iyi bir mücadele oldu, bir derbi maçı gibi oldu. Uzatmalarla beraber 90 dakika koşan, centilmence, kulüpler arasında, başkanlar arasında, yönetimler arasında bir problem olmaz. Ancak hakem noktasında da biz bütün hakemlerimizin aynı iyi niyetle davrandığının farkındayız ve biz de bunu görüyoruz” şeklinde konuştu.


TFF, 21. HAFTANIN TARTIŞMALI HAKEMİ ÖZGÜR YANKAYA'YA SÜPER LİG VE PTT 1. LİGİ'NDE MAÇ VERMEDİ

Spor Toto Süper Lig'in 21. haftasında Fenerbahçe'nin Akhisar Belediyespor ile oynadığı karşılaşmada verdiği kararlar ile tartışılan hakem Özgür Yankaya'ya Merkez Hakem Kurulu (MHK) bu hafta görev vermedi. Sarı-lacivertlilerin 2-1 mağlup olduğu karşılaşmanın ardından eleştiri oklarının hedefi olan Yankaya'ya Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, sert eleştirilerde bulunarak, "Yankaya bizim maça bir daha gelemez. Gelse de o stadyumdan çıkamaz" demişti.


Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın