"Bir türlü ritmimizi bulamadık"

Torku Konyaspor Başantrenörü Aziz Bekir, Darüşşafaka Doğuş karşısında bir türlü ritimlerini bulamadıklarını kaydetti.

 
 
Darüşşafaka Doğuş Başantrenörü Oktay Mahmuti, Türkiye Basketbol Ligi'nde Torku Konyaspor'u 84-57 yendikleri maçta ortaya koydukları basketboldan memnun olduğunu söyledi.
Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu'ndaki karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Mahmuti, son haftalarda galibiyet serisi yakalayan bir rakibe karşı oynadıklarını belirterek, "Öz güveni olan ve iyi basketbol oynayan bir takıma karşı mücadele ettik. Biz de iyi basketbol oynadık" dedi.
Maça iyi başladıklarını kaydeden Mahmuti, "Çok yüzdeli şut atarak başladık. Devamında ikinci çeyrekte aradaki sayı farkını açtık. Üçüncü çeyrekte oyun disiplininden biraz koptuk, ama baktığınız zaman son haftalarda yüksek skorlara ulaşan bir takımı 57 sayıda tuttuk ve maçı 27 sayı farkla kazandık. Bunun şikayet edilecek bir tarafı yok, memnunuz" diye konuştu.

- Torku Konyaspor cephesi
Torku Konyaspor Başantrenörü Aziz Bekir ise Darüşşafaka Doğuş karşısında bir türlü ritimlerini bulamadıklarını kaydetti.

Rakiplerinin ilk çeyrekte yaptığı savunmayı öven Bekir, "Silahlarımızı devre dışı bıraktılar. Bir türlü ritmimizi bulamadık. Rakibimiz ilk devre çok yüzdeli attı. Çok iyi oynadılar, maça dönemedik" şeklinde konuştu.

Bekir, Darüşşafaka Doğuş'un kendilerini 57 sayıda tuttuğunu vurgulayarak, "Açıkçası, biz mi hücumda çok kötü oynadık, yoksa Darüşşafaka Doğuş mu çok iyi savunma yaptı emin değilim. Sonuç itibarıyla bizi 57 sayıda tutmayı başardılar, tebrik ediyorum. Artık önümüzdeki maçlara bakacağız, onlara da başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın