"İstifaya yakınım!"

PTT 1. Lig takımlarından Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'un teknik direktörü Hakan Kutlu, 3-1 kazandıkları Osmanlıspor maçıyla ilgili, "Özellikle maçın ilk 45 dakikasında iyi bir futbol ortaya koyduk. Futbol adına ne gerekiyorsa yaptık" dedi.

 
Kutlu, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, her iki takım için de önemli olan karşılaşmaya takım olarak çok iyi hazırlandıklarını ve bunun sonucunu aldıklarını söyledi.
 
Karşılaşmaya farklı bir taktik anlayışıyla çıktıklarını belirten Kutlu, "Bu maç için özel bir anlayıştı bu. Oyuna bakıldığında çok fazla forvet oyuncusuyla çıktık ama bu oyunculardan yüzde 100 defans yapmalarını istemiştim. Hepsi de bunu çok iyi yaptılar. Özellikle maçın ilk 45 dakikasında iyi bir futbol ortaya koyduk. Futbol adına ne gerekiyorsa yaptık" diye konuştu.
 
Osmanlıspor'a bundan sonraki maçlarında başarılar dileyen Kutlu, devre arasında yapılan transferlerle takımın güçlendiğini ve ilerleyen haftalarda daha iyi olacağını vurguladı.
 
Fenerbahçe'ye yapılan saldırıyı da kınayan Kutlu, şunları kaydetti:
 
"Türk futbolu adına çok acı bir şey. Böyle bir şeyin konuşulması bile çok kötüyken eyleme döküldü. Bir futbol takımına küfür edilmesi bile çok kötüyken kurşun sıkılır hale geldi. Yapanların insan olduğunu düşünmüyorum. İnşallah bulunup cezalarını çekerler. Bunun yanında önlemlerin de alınması gerekiyor."
 
"İstifaya yakınım"
 
Osmanlıspor Teknik Direktörü Uğur Tütüneker de ilk yarı kötü bir oyun sergilediklerini, 10 kişi kaldıktan sonra daha istekli, daha arzulu ve daha iyi oynadıklarını kaydetti.
 
Bu rağmen istedikleri sonucu alamadıklarını ifade eden Tütüneker, şöyle konuştu:
 
"Çalınan düdüğün de penaltı olmadığını söyleyenler var ama ben tam görmedim. Şampiyonluğa giden bir takımın bu kadar beraberlik ve mağlubiyet almaması lazım. Bunun sorumlusu da biziz. Açıkçası istifaya yakınım ama tabi saygıdan ötürü başkanımızla da konuşmamız ve değerlendirmemiz lazım. Belki yeni bir hava, istek ve arzu daha iyi olur diye düşünüyorum. Ama net bir şey de söylemiyorum."
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor