Torku Şekerspor Mersin'de Olimpiyat peşinde!

Torku Şekerspor Mersin'de Olimpiyat peşinde!

Bu yıl ilk kez düzenlenen ve Torku Şekerspor' un da katıldığı Uluslararası Mersin Bisiklet Turu, Anamur ilçesinden başladı...

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Mersin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle bu yıl ilk kez düzenlenen ve Torku Şekerspor' unda katıldığı Uluslararası Mersin Bisiklet Turu, Anamur ilçesinden başladı.
 
Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, startın verileceği Ören Mahallesi'nde düzenlenen törende, 10 ülkeden 13 takım adına 125 sporcunun etkinliğe katıldığını söyledi.
 Müftüoğlu, yarışmadan elde edilecek puanların, sporcuların olimpiyatlarara katılma hedefine katkı sağlayacağını belirtti.
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da etkinlik sayesinde kentin de tanıtılacağını ifade ederek, Mersin'i spor kenti yapma gayreti içinde olduklarını vurguladı.
 Kocamaz, bisiklet turunun ardından uluslararası tenis ve plaj voleybolu turnuvası ile Atletizm Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası'na ev sahipliği yapacaklarını da bildirdi.
 
Konuşmaların ardından Müftüoğlu, Kocamaz ve Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, yarışın startını verdi.
 Sporcular, Akdeniz sahil yolundan Bozyazı ilçesine ulaştıktan sonra Anamur'a döndü. Şehir merkezindeki Anamur Kapısı'ndan geçen sporcular, burada halk tarafından ilgiyle izlendi.
 
Başlangıç noktasından yeniden geçen sporcular, etabın sona ereceği Gülnar'ın Yanışlı Mahallesi'ne doğru pedal çevirdi.
 
Tur kapsamında yarın Yanışlı Mahallesi'nden, 11 Nisan Cumartesi Tarsus'un Dörtler mevkisinden Mersin'e doğru sürecek yarışlar, 12 Nisan Pazar il merkezindeki son turlarla sona erecek.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın