Bursaspor taraftarından Bölükbaşı’na tepki!

Bursaspor taraftarından Bölükbaşı’na tepki!

Bursaspor Kulübü’ne ait fabrikaların satılmasının ardından takımdaki mali sorunların çözülememesi sebebiyle taraftarlar, basın toplantısı düzenledi...

Bursaspor’da mali kriz dönemi camia içerisinde karışıklık oluşturmaya devam ediyor. Bursaspor Kulübü’ne ait fabrikaların satılmasının ardından takımdaki mali sorunların çözülememesi sebebiyle taraftarlar, basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda konuşan tribün lideri Selim Kurtulan, "Bursaspor performans olarak başarılı olsa da mali olarak iyi durumda değil. Son olarak 40 senelik fabrikamız satıldı. Kime sordular da sattılar? Kimseye sormadılar. 138. madde diyor ki ‘Bursaspor Kulübü’nü sadece borçlandırabilirsiniz. Kulübün herhangi bir mal varlığını satamazsınız’. Başkan Recep Bölükbaşı 8 aydan beri burada. Kulübe kalıcı gelir olarak hiç bir şey getirmedi, sadece sattı. Elinden gelse, ipotekli olmasa benzinliği de satacak. Biz başkanımızdan kalıcı gelirler bekliyoruz. Bursaspor taraftarları, Bursa halkı başkanı kulübün mallarını satmak için seçmedi. Para yokmuş. Para yoksa niye geldiniz? O zaman Teksas’ta bu işi yapacak bin tane adam var. Bu işi herkes yapar. Para yok diyorlar ama Bursaspor’un gelirleri tam 71 milyon TL. Nerede bu gelirler? 6 aydan beri oyunculara para verilmiyor. 120 milyon TL borç olduğunu açıkladılar. Bursa halkı, Bursasporlular bir açıklama bekliyor. Bankalara ne kadar borç olduğu bilinmiyor. Bursaspor’un yılda 1 milyon TL faiz ödediği söyleniyor. Yazık, günah değil mi?” dedi.

“İBRAHİM YAZICI’NIN TIRNAĞI OLAMAZSIN”
Bursaspor Avrupa Kupaları’na gidemeyeceğini hatırlatan Kurtulan, “Sadece Recep Bölükbaşı’nın hatası yüzünden. FIFA’ya 1 milyon TL ödemedi diye Bursaspor Avrupa’ya gidemiyor. Taraftarın ve futbolcuların hakkını çalıyor. Böyle başkanlık mı yapılır? Kongrede ’Ben dik duruş yapacağım. İbrahim Yazıcı’nın izinden gideceğim’ dedi. 3 gün sonra çıktı ’İbrahim Yazıcı’nın izinden gitmeyeceğim’ dedi. Sen zaten onun izinden gidemezsin. Sen onun tırnağı olamazsın. Kimse kusura bakmasın. Bir başkan kulübün telefonunu, arabasını kullanır mı? Maçlara giderken harç çıkartıyorlar. Biz böyle başkan istemiyoruz. Bursaspor iyi gitmiyor arkadaşlar. Bakın biz bu açıklamayı takım dördüncüyke yapıyoruz. İkinci yarı şu takıma 3 tane oyuncu alınsaydı bu takım ilk üçe oynardı” şeklinde konuştu.

“BURSASPOR BAŞKANI YALAN SÖYLEYEMEZ”
Başkandan iyi şeyler yapmasını beklediklerini dile getiren Selim Kurtulan, "Kongrede şeffaf olacaklarını söylediler. ’Takımın borcunu sıfırlayacağız, Bursaspor’u şampiyon yapacağız’ dedi. Hepsi yalan. Takımın borcu 120 milyon TL. Kongrede adayken de böyle yalan söyleyerek bu işe geldi. Biz başkanın yalan söylemesini istemiyoruz. Bursaspor Başkanı yalan söyleyemez. 2 bin tane kongre üyesi yaptı. Her sene 75 TL vermemek için Bursaspor’un kongre üyeliğinden 500 kişi atılıyor. Şu anda kulüpte 400 tane gerçekten Bursasporlu aday olmaya insanlar var ama onlar olamıyor. Bu kongre üyeleri neye göre seçiliyor arkadaşlar? Fenerbahçelisi, Beşiktaşlısı, Galatasaraylısı mı oluyor Bursaspor’a kongre üyesi? Bu yıl başkanlığa adaylık koyacak. Koyar tabi 2 bin tane üye yaptı” ifadelerini kullandı.

“ŞENOL HOCA BAŞIMIZIN TACI”
Teknik direktör Şenol Güneş hakkında da konuşan Kurtulan, “Bursaspor taraftarı onu gerçekten çok seviyor. Bursa Türkiye’nin en büyük şehirlerinden. İnanın başka bir takım Şenol hocaya 1 milyon 250 bin Euro vermez. Yılda 4 milyon TL para yapıyor. Başka takımlarda sen bu işi yapamazsın. Şampiyon olmuş bir takımda bu işi yapıyorsun. Biz seni seviyoruz. Gitmek üzerine açıklamalar yapma. Sen başımızın tacısın. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş bu federasyon varken seni almaz. Biz Şenol hocayı çok seviyoruz. Bizim başımızda kalsın. 2 ay sonra seçimler var. Yeni aday olacak güzel insanlar bekliyoruz. Parası olan bu işi becerecek olan adaylar istiyoruz” şeklinde konuştu.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın