Torku Şekerspor'dan Mersin zaferi!

Torku Şekerspor'dan Mersin zaferi!

Uluslararası Mersin Bisiklet Turu'nda Torku Şekerspor'dan Fatih Keleş "en iyi yokuşçu" olarak "turuncu mayo" ile ödüllendirildi...

Türkiye Bisiklet Federasyonu'nun, Mersin Valiliği ve Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle kentte ilk düzenlediği Uluslararası Mersin Bisiklet Turu'nda Ukrayna'dan Oleksandr Polivoda, genel klasman lideri oldu.Yarışmada Torku Şekerspor'dan Fatih Keleş de "en iyi yokuşçu" olarak "turuncu mayo" ile ödüllendirildi.

Anamur ilçesinde başlayan ve 10 ülkeden 13 takım adına 125 sporcunun katıldığı tur, Mersin merkezdeki son gün yarışıyla sona erdi.

Sahil şeridindeki Adnan Menderes Bulvarı'nda başlayan yarışta sporcular, Mersin İdmanyurdu Meydanı ve Babil Kavşağı arasında 12 tur attı. 144 kilometre pedal çeviren sporcular, Adnan Menderes Bulvarı'nda yarışı tamamladı.

Uluslararası Mersin Bisiklet Turu'nda ilk günün galibi Ukrayna'dan Kolss-BDC Team'in sporcusu Oleksandry Polivoda, sonraki yarışlarda rakiplerinin dakika farkını kapatmasına izin vermeyip, turnuvanın genel klasman lideri oldu ve "sarı mayo" aldı.

Aynı takımdan Vitaly Buts "en iyi sprinter" seçilip, "turkuaz mayo" ödülünü alırken, Türk sporcu Torku Şekerspor'dan Fatih Keleş de "en iyi yokuşçu" olarak "turuncu mayo" ile ödüllendirildi.

Etkinliğin 4. gün etabında Vitaly Buts tekerlek farkıyla birinci, Sırbistan Milli Takımı'ndan Ivan Stevic tekerlek farkıyla ikinci, Kolss-BDC Team sporcusu Ukraynalı Mykhailo Kononenko da üçüncü oldu. Son gün yarışında üç yarışmacı da parkuru 3 saat 13 dakika 48 saniyeyle bitirdi.

Mersinli sporseverlerin ilgi gösterdiği etkinlikte, Ukrayna takımı Kolss-BDC Team birinci oldu.

Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın