Konspor

Torku Konyaspor Portekiz'de futbolcu izliyor...

Torku Konyaspor Portekiz'de futbolcu izliyor...

Yeni sezonda uygulanacak yabancı oyuncu kuralına göre sezon şekillendirmesi yapan ve yeni bir izleme komitesi oluşturan Torku Konyaspor Kulübü, 1 ay içinde transferin yüzde 70-80’ini netleştirmeyi planlıyor

 
Hem maliyeti ucuz hem de teknik heyetin istediği doğrultusunda yerli ve yabancı transferleri için Şubat ayı sonunda kolları sıvayan yönetimin belirlediği transfer komitesi geçen süreç zarfında büyük mesafe kaydetti.

Gelecek sezon takımda 8 yabancı futbolcu düşünen yönetimin belirlediği isimlerin yurt içi ve yurt dışında arayışları sürerken, belirli süreçlerde teknik patron Aykut Kocaman’a rapor verdiği de gelen bilgiler arasında.

Önümüzdeki sezonla ilgili bir aydır çalışmalarını sürdüren ve son rötuşları yapan Torku Konyaspor Transfer İzleme Komitesi’nin 1 ay içinde transferin yüzde 70-80’ini netleştireceği öğrenildi.

İçgül Portekiz'de futbolcu izliyor

Yeşil beyazlıların Kulüp Menajeri Seyit İçgül Süper lige verilen arada yine yurt dışına çıktı. İçgül hafta sonunda Portekiz'de iki karşılaşma izlerken, listesinde yer alan bir futbolcuyu da yakin takibe aldı. İçgül, geçtiğimiz ay içinde iki kez daha yurt dışında futbolcu izlemişti.

Aksoy: Seriyi sürdürmek istiyoruz
 
Torku Konyaspor Başkan Yardımcısı ve Futbol Şube Sorumlusu Selçuk Aksoy, Gaziantep deplasmanında seriyi sürdürmek istediklerini, kazandıkları taktirde hedefe bir adım daha yaklaşacaklarını söyledi.
 
Antep maçı öncesi oynanan Eskişehirspor maçının takımın son durumunu görme açısından faydalı olduğunu ifade eden Aksoy, “Takımdaki oyuncuların idman eksiklerinin yanı sıra kadroya giremeyen oyuncuları gözlemleme açısından iyi oldu. Süper Lig kalitesindeydi” dedi.
Gaziantepspor maçına eksiklerle çıkacaklarını hatırlatan Aksoy, “Zor bir maç ama eksiklere rağmen ilk hedefimiz seriyi devam ettirmek. Takımda forma bulamayan oyuncuların açığı kapatacağına, görevlerini en iyi şekilde yapacaklarına inancımız tam. Bundan sonra, biraz daha üst sıralara yükselmek. Sezon başında belirlenen 50 puan hedefine yaklaşmak için gayret göstereceğiz.
Bu zamana kadar bu hedeften biraz uzak kaldak ama bundan sonraki haftalarda hedefimiz lig başında belirlenen 50 puana gelmek veya yaklaşmak” diye konuştu. YENİ KONYA
 
Kaynak: Yeni Konya gezetesi 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor