Hacıosmanoğlu ve Yıldırım'a "istifa edin!" çağrısı!

Hacıosmanoğlu ve Yıldırım'a

Trabzonlu işadamı Gökhan Saral, “Kin ve nefreti körükleyen İbrahim Hacıosmanoğlu ve Aziz Yıldırım’ın istifaları, Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında bir zeytin dalı olacak ve her iki camianın da önünü açacaktır” dedi.

Geçtiğimiz Trabzonspor Kongresi’nde Muharrem Usta’nın başkanlığında Trabzonspor Kulübü’nün yönetimine aday olduklarını, Trabzonspor MedicalPark Basketbol Kulübü’nün 2. başkanlığını yaptığını hatırlatan Saral, bir spor sevdalısı ve iliklerine kadar bir Trabzonsporlu olarak Fenerbahçe kafilesine geçtiğimiz günlerde yapılan saldırıyı kınadığını belirtti.

İnsanlık dışı bu eylemi Trabzon ve Trabzonspor’a mal etme girişimlerinin kabul edilemez olduğunu kaydeden Saral “Şehrimizin dinamiklerini oluşturan ve Trabzon’u temsil eden tüm kişi ve kurumların bu haksızlığa gösterdiği karşı duruş ve sağduyu takdire şayandır. Saldırının, ilk andan itibaren Trabzonspor ile özdeşleştirilmeye çalışılması, Trabzonspor ve Fenerbahçe camiaları arasında yıllardır devam eden ve özellikle şike sürecinden sonra her iki takımın fair-play ruhunu yitirmiş yöneticileri tarafından körüklenen gerilimin oluşturduğu algının eseridir. Henüz kim tarafından yapıldığı ortaya çıkarılamamış olan bu saldırı vesilesiyle, futbolda söz ve sorumluluk sahibi herkesin, şapkasını önüne koyarak düşünmesi gerekir. Zira bugün spor ve silahlı saldırı birlikte zikrediliyorsa, hiç kimse masum değildir” diye konuştu.

“2010-2011 sezonu Süper Lig Kupası’nın, şike yoluyla Trabzonspor’dan çalınarak Fenerbahçe’ye verildiği yargı kararıyla ispatlanmışken, futbolun patronu TFF bu hırsızlığa göz yummuş, ülkeyi yönetenler de Aziz Yıldırım hakkındaki yargı kararını uygulayamamıştır” diyen Saral “Ne yazık ki; kendisini ‘Cumhuriyet’ olarak tanımlayan bir spor kulübünün başkanı dokunulmaz kılınmış, hakkı çalınanın çığlığına kulak tıkanmış, böylece milyonlarca Trabzonspor taraftarı provoke edilmiştir. Şunu hemen belirtmeliyim ki; Trabzonspor’un şike ile elinden alınan şampiyonluğu için verdiği mücadele, hukuki zeminde ve demokratik platformda sürecektir, sürmelidir. Fakat aralarında şikeden kaynaklanan bir davanın bulunması, Trabzonspor ve Fenerbahçe camialarının düşman değil rakip oldukları gerçeğini değiştirmez. Rekabet düşmanlık değil, yarıştır. Ne yazık ki; Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, her sözleriyle, her hareketleriyle camialar arasındaki yangına adeta benzin taşımakta, nefreti büyütmekte ve futbolu oyun olmaktan çıkarıp savaşa dönüştürmektedir. Fenerbahçe yöneticileri ve küfürbazlığını artık herkesin bildiği Emre Belözoğlu gibi oyuncular, her fırsatta tahrik oluşturup, kitleleri birbirine karşı kışkırtmaktadır. Fenerbahçe gibi köklü geçmişi bulunan bir kulüp, yaptıklarıyla sürekli düşman kazanan ve kışkırttığı kitlelerin nefretinden beslenerek koltuğu bırakmayan Aziz Yıldırım’dan kurtulmalıdır. Şanlı Trabzonspor’umuz da, kongreden kaçmak için hukuka bile çalım atma kurnazlığına kalkışan, hamasi söylemler dışında hiçbir icraatı olmayan, ekonomik olarak kulübü uçuruma sürükleyen İbrahim Hacıosmanoğlu’ndan derhal kurtulmalıdır. Sadece kulüplerine değil, Türk futboluna da büyük zararlar veren bu iki ismin istifaları, iki güzide kulübün düşmanlığına son verecek en önemli adımdır. Kin ve nefreti körükleyen İbrahim Hacıosmanoğlu ve Aziz Yıldırım’ın istifaları, Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında bir zeytin dalı olacak ve her iki camianın da önünü açacaktır” ifadelerini kullandı.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın