Ali Kaya: "Konya artık bir futbol şehri oldu"

Ali Kaya:

Kontv'de spor gündemi programına katılan Torku Konyaspor Kulübü As Başkanı Ali Kaya, Konya'nın artık bir futbol şehri olduğunu söyledi.

https://www.youtube.com/watch?v=rdL7M9v7BEg&feature=youtu.be

KONTV ekranlarında her pazartesi canlı yayınla izleyici ile buluşan Spor Gündemi’nin bu haftaki konukları Torku Konyaspor Kulübü Asbaşkanı Ali Kaya ve Torku Konyaspor Kulübü altyapıdan sorumlu yönetim kurulu üyesi Necati Alper Sırıt oldu.

Spor Toto Süper Lig’de Torku Konyaspor’un son durumu ile ilgili değerlendirmelerin yapıldığı programda konuşan Torku Konyaspor As Başkanı Ali Kaya, sezona istedikleri gibi başlayamadıklarını, sakatlıklar ve şanssızlıklar nedeni ile istenilen puanların toplanamadığını söyledi. İlk 7 hafta sonunda teknik direktör değişimi yaşadıklarını belirtirken Kaya, sonrasında yakalanan hava ile bu gün iyi bir noktaya gelindiğini kaydetti. Ali Kaya, yeni stadyumun yapılmasıyla Konya şehrinin bir futbol şehri haline geldiğini bunun takıma büyük bir ivme kazandırdığını kaydederken Tahir Akyürek’e yönetim kurulu adına teşekkür etti. Yeni stadyum ile birlikte taraftar patlaması yaşandığını, Passolig'te Anadolunun şampiyonu olunduğunu, Konyaspor Store'nin açıldığını, KonyasporWEBTV'nin  hizmete girdiğini belirten Ali Kaya, Torku Konyaspor’un yeni sezonda Kayacık tesislerini kullanmak istediğini ve bu konuda çalışmaların kısa bir süre içinde başlayacağını kaydetti ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in bu konuda gereken her türlü desteği vereceğini, gereken tüm alt yapı çalışmaların yapılacağını, kapalı ve alttan ısıtmalı antrenman sahası oluşturulacağını ifade etti. 

Torku Konyaspor futbol komitesinin yeni sezon için kolları sıvadığını kaydede Asbaşkan Ali Kaya farklı isimlerin Avrupa’da futbolcu izlemeye başladığını, Menajer Seyit İçgül’ün Portekiz’de bulunduğunu söyledi.

Kaya, Torku Konyaspor taraftarlarına da teşekkür ederken bu sezon yönetim kurulunun da verdiği desteklerle inanılmaz görsel şovlar yaptıklarını kaydetti. Kaya, Yönetim kurulunun dışarıdan maddi destek almadan kendi içinde birçok sorunu çözdüğünü söyledi.

Torku Konyaspor Alt yapı sorumlusu Necati Alper Sırıt ise alt yapının en önemli eksiğinin tesisleşme olduğuna dikkat çekerken, Anadolu Selçukspor ile birlikte alt yapı takımlarının bir bütün olduğun kaydetti. Alt yapıda bir sistem oturtarak gelecek yıllarda A takıma futbolcu kazandırmak istediklerini ve bunun için çalışacaklarının kaydeden Sırıt, Anadolu Selçukspor’dan Can Demir ve Halil İbrahim’in yeni sezon A takım hazırlık kampına götürülmesinin planlandığını, bu sayıyı artırmak istediklerini açıkladı. Sırıt, Torku Konyaspor A takımının yaşadığı şanssızlıkların Aykut Kocaman ile son bulduğunu ve gelecek dönemde daha da iyi olacağını ifade etti.

 


Programın sonunda ise doğam gününü kutlayan ve 33 yaşına merhaba diyen Necati Alper Sırıt’a sürpriz pasta ikramı yapıldı. Yatağanlı Osmanağa, Şükrü Doğan ve doğan ailesi tarafından özel olarak yapılan pasta hep birlikte kesildi. 

Programın tamamını buradan izleyebilirsiniz...
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın